Lesbiečių orgazmo paslaptis: kodėl jos patiria daugiau malonumo?

ladies.png
 
1 komentaras
Dažnas mūsų ne kartą yra girdėjęs visuomenėje vyraujantį mitą apie homoseksualių ar biseksualių moterų įspūdingus orgazmus su tos pačios lyties atstovėmis. Pasirodo, šis reiškinys nėra tiesiog "mitas". Per pastarąjį dešimtmetį atliktų tyrimų duomenimis nustatyta, kad lesbietės patiria daugiau orgazmų nei heteroseksualios moterys. Kviečiame susipažinti su faktais grįstais tyrimo rezultatais.

Naujausias tyrimas paskelbtas žurnale „Social Psychological and Personality Science“ atskleidė, kad skirtumus tarp lesbiečių ir heteroseksualių moterų patiriamo malonumo gali lemti tai, ko jos tikisi iš sekso. Dažnai moterys fantazuoja apie intymias scenas, matytas filmuose ar pornografijoje. Sekso metu jos trokšta tai įgyvendinti ir patirti neapsakomą palaimą. Reikia paminėti, kad vyrams sunkiau suprasti, ko nori moterys, tuo tarpu lesbietės kur kas geriau jaučia savo partnerę ir žino, ko jai reikia.

Ankstesnių tyrimų metu buvo nustatyta, kad vyrai patiria daugiau orgazmų nei moterys. Mokslininkai tai vadina - orgazmo atotrūkiu. Įdomus faktas tas, kad lesbietės orgazmu mėgaujasi taip pat dažnai kaip vyrai. Tai leidžia daryti išvadą, jog lytis orgazmui įtakos neturi.

Atlikti du internetiniai tyrimai siekiant išsiaiškinti, kodėl egzistuoja toks skirtumas tarp lesbiečių ir heteroseksualių moterų patiriamo orgazmo dažnio. Vienas skirtas heteroseksualioms moterims ir lesbietėms, kitas - biseksualioms moterims.

Pirmajame tyrime apklausta 476 respondenčių apie orgazmo svarbą ir pastangas jį pasiekti. Nustatyta, kad lesbietės sekso metu daug dėmesio skiria klitorio stimuliacijai, imasi visų įmanomų priemonių, padėsiančių pasiekti orgazmą. Tuo tarpu heteroseksualios moterys deda mažiau pastangų į orgazmo pasiekimą, perduodamos kontrolę į partnerio rankas. Nepaisant individualių pastangų, orgazmas vienodai svarbus heteroseksualioms moterims ir lesbietėms.

Antrajame tyrime dalyvavo 482 biseksualios respondentės, kurios atsakė į panašius klausimus apie jų poreikį ir pastangas norint patirti orgazmą. Klausimai sudaryti atsižvelgiant į tai, kad lytiniai santykiai gali būti tiek su vyru, tiek su moterimi. Atsakymai parodė, kad biseksualioms moterims orgazmas toks pats svarbus kaip heteroseksualioms arba lesbietėms, neatsižvelgiant į partnerio lytį. Draugaujančios su moterimis tikisi didesnės klitorio stimuliacijos nei tos, kurios santykiauja su vyrais. Tai reiškia, kad partnerio lytis yra netiesiogiai susijusi su pastangomis pasiekti orgazmą.

Sekso scenarijai ir klitorio stimuliacija

Populiariausias sekso scenarijus prasideda nuo preliudijos, po kurio pereinama į vaginalinius santykius. Ši aistringa sueitis palepina vyrą orgazmu ir seksas baigiasi. Toks scenarijus teikia pirmenybę vyro kulminacijai, nes vien tik lytinė sueitis dažniausiai moteriai nesuteikia orgazmo. Tuo tarpu moterys santykiaudamos su kitomis moterimis linkusios tyrinėti viena kitos kūną, stimuliuoti klitorį ir kitas erogenines zonas. Jos nesilaiko jokio sekso scenarijaus, o tiesiog mėgaujasi akimirka, stebėdamos partnerės kūno reakcijas.

Šio tyrimo išvados rodo, kad kai moterys mylisi su vyrais, jos paprastai nepatiria pakankamai klitorio stimuliacijos, todėl sumažėja galimybė pasiekti orgazmą. Norint ištaisyti šią situaciją, vertėtų daugiau komunikuoti su partneriu ir atvirai pasakyti, ko jums reikia. Intensyvi preliudija lemia sekso kokybę ir orgazmo pasiekimą.

Komunikacijos svarba intymiuose santykiuose

Svarbiausia nespausti savo partnerio ir neversti jo jaustis nepatogiai ar nepilnavertiškai. Nepaisant orientacijos ir lyties, vertėtų pasidalinti su partneriu savo asmeniniais poreikiais ir drauge mėgautis tokia stimuliacija bei seksu, kuris abiems leis patirti orgazmą.

Tyrimo metu buvo siekiama išsiaiškinti veiksnius, įtakojančius orgazmo dažnio skirtumus tarp lesbiečių ir heteroseksualių moterų. Nustatyta, kad moterys jaučiasi patogiau bendraudamos su kitomis moterimis nei su vyrais apie tai, ko joms reikia norint patirti orgazmą. Būtent dėl šios priežasties naudingas antrasis tyrimas, kuris padėjo atskleisti, jog partnerio lytis yra netiesiogiai susijusi su orgazmo pasiekimu. Akivaizdu, kad sekso scenarijai skiriasi priklausomai nuo partnerio lyties.

Tyrimas parodė, kaip heteroseksualius santykius turintys žmonės vaginalinį seksą mato kaip tikslą, o lesbietės sutelkia dėmesį į išorinę stimuliaciją, žinodamos, kad tai kur kas greitesnis kelias į kulminaciją. Negana to, jos suvokia, kad norint suteikti savo partnerei malonumą, pirmiausia reikia apie tai pasikalbėti.

 
fantazijos
Komentarai (1)
Kuri nori išbandyt?
Naujas komentaras