Seksualinės orientacijos: kokios jos?

LGBT1.png
 
Susipažinkime su įvairiomis seksualinėmis orientacijomis:

Aseksualai.

Asmenys, nejaučiantys jokios seksualinės traukos nei vienai lyčiai, vadinasi aseksualais. Įvairūs šaltiniai internete teigia, kad tokių žmonių yra daugiau nei 70 mln visame pasaulyje, o aseksualų bendruomenė aktyviai diskutuoja tik internete. Apie aseksualumą daug pasakyti mokslininkai negali. Net patys aseksualai, paprašyti paaiškinti, kaip jie suprato esantys aseksualais, dažnai negeba to padaryti. Teigiama, kad aseksualiais žmonės ne gimsta, o jais tampa dėl nenusisekusių santykių. Minima ir tai, kad aseksualumą lemia neuroendokrininiai sutrikimai. Tačiau ir atsiranda teigiančių, kad visą gyvenimą jautė pasišlykštėjimą seksu ir niekada nesvarstė tuo užsiimti. Ar aseksualai jaučiasi blogai, kad nesimyli? Visiškai ne. Gydytojai tvirtina, kad jei asmuo jaučiasi gerai dėl sumažėjusio lytinio potraukio ir nejaučia dėl to komforto, tai nereikia laikyti sutrikimu. Blogiau bus tada, jei aseksualus asmuo vers save mylėtis per prievartą ir bus tuo nepatenkintas.

asaksualumas

Demiseksualai.

Šią seksualinę orientaciją būtų galima pavadinti labai romantiška. Demiseksualūs asmenys pradeda jausti seksualinę trauką tik tada, kai emociškai prisiriša prie žmogaus. Seksas jiems nėra pirmoje vietoje, todėl šie asmenys pasirinks šiek tiek palaukti ilgiau antrosios pusės ir ją sutikus bandys užmegzti tvirtą emocišką ryšį ir puoselės romantiškus santykius. Jei paauglystėje buvai įsimylėjęs įžymią aktorę ar dainininką ir svajojai atsidurti šalia jos ar jo, dar nereiškia, kad buvai (o gal ir iki šiol esi) demiseksualus. Jeigu demiseksualus asmuo nėra užmezgęs bet kokių santykių ar visiškai nepažįsta kito asmens, tas asmuo jo nesujaudins ir nebus seksualiai patrauklus. Puikus demiseksualių santykių pavyzdys – asmuo pradeda jausti romantiškus jausmus geram draugui. Kuomet demiseksualas gerai pažįsta kitą asmenį, jis arba ji susižavi draugo asmenybe ir pajunta seksualinę trauką.

Panseksualai.

Mylintys visus – taip būtų galima apibūdinti asmenis, priskiriančius save panseksualams. Panseksualai neskirsto žmonių į moteriškos ar vyriškos lyties asmenis – juos traukia abi lytis. Juos gali seksualiai, emociškai ir dvasiškai traukti tiek vyrai, tiek ir moterys, transeksualai ar belyčiai asmenys. Gali pasirodyti, kad panseksualai žavisi visais, tačiau tai nėra tiesa. Panseksualiems asmenims labiau rūpi emocinis ryšys – jie nėra prisirišę prie vienos lyties, todėl jie atvirai žvelgia į santykius su bet kokios seksualinės orientacijos žmogumi. Tačiau tai nereiškia, kad jiems patinka visi asmenys. Panseksualus vieni asmenys trauks labiau, o kitiems jie gali jausti mažesnę simpatiją arba iš viso nekreipti į juos dėmesio. Svarbiausi kriterijai, ieškant antrosios pusės – asmeninės savybės, panašus požiūris į gyvenimą ir malonus bendravimas.

panseksualai

Poliseksualai.

Nors šios seksualinės mažumos pavadinimas skamba panašiai kaip ir panseksualai, tačiau turi skirtumų. Vienas iš didžiausių ir pagrindinių skirtumų – poliseksualai gali jausti potraukį vienos lyties asmenims ir norėti turėti intymių santykių su daug žmonių, bet nejausti potraukio kitos lyties asmenims. 

 
Komentarai
Naujas komentaras