7 ženklai rodantys, kad jūsų ryšys ilgai netruks

nelaiminga-pora-54ef26f46be2a.jpg
 
Ne kiekvieną dieną sutinkate žmogų, su kuriuo jaučiate stiprų ryšį. Taigi, kai tai nutinka, lengva pajusti jaudulį ir tai, kad pagaliau sutikote sielos draugą. Tačiau, pasak ekspertų, stiprus ryšys su žmogumi ne visada garantuoja, kad jūsų santykiai pavyks.

Intensyvus ryšys gali būti puiki patirtis, tačiau šis ryšys gali sukelti aukštus lūkesčius partneriui ir patiems santykiams. Nėra nieko blogo, jei jūsų lūkesčiai dideli. Tačiau, jei jūsų lūkesčiai bus nerealistiški, rizikuojate nusivilti ir prisijaukinti tokius įpročius, kurie nėra sveiki santykiams.

Pavyzdžiui, puiki chemija gali įsukti į santykius ir pririšti prie partnerio. Tačiau santykiai netruks ilgai, jei trūks pamatinių dalykų. Geras seksualinis suderinamumas ir puikūs pokalbiai gali pagelbėti, tačiau to negana. Turite žinoti, kad partneriu galite pasitikėti ir jis yra pasiryžęs kurti sveikus santykius su jumis.

Jei nejausite pasitikėjimo partneriu, kai jums to reikės, greičiausiai, santykiai ilgai netruks. Santykių pamatai turi būti tvirti, ypač tada, kai laikai ne patys geriausi. Taigi, štai ženklai, rodantys, kad stiprus ryšys negarantuoja santykių ilgaamžiškumo:

Esate per daug globėjiški vienas kitam

Pavydas yra normalus santykių komponentas. Žinodami kaip su juo susitvarkyti galite palaikyti sveikus ir gerai subalansuotus santykius. Tačiau, jei abu partneriai tokie pavydūs, kad nuolat stebi, ką ir su kuo veikia antra pusė, tai yra nenormalu. Santykiai statomi ant tokių jausmų neišliks.

Pavydas gali sukelti kontrolę. Jei lengvai imate pavyduliauti, atsitraukite ir paklauskite savęs kodėl pavydite. Jei tai pasitikėjimo problema, gali prireikti atvirus diskusijos su partneriu apie tai, kas turi būti padaryta, kad jaustumėtės saugiai.

Kai pradėjote santykius, partneris tapo jūsų pasaulio centru

Intensyvus ryšys su partneriu gali priversti per daug fantazuoti. Visus jūsų dėmesys gali būti sutelktas į partnerį ir jis tapo jūsų pasaulio centru. Tačiau tai nekuria tvirtų santykių pamatų. Nors nėra nieko blogo, jei partneris jums iš pradžių būna svarbiausias, tačiau laikui bėgant turėtumėte gyventi gyvenimą ir už santykių ribų.

Realiame gyvenime reikia mokėti sąskaitas, auginti vaikus, išnešti šiukšles. Su laiku jaudulys ir smagumas pasitrauks, o tada santykiams reiks tikro darbo. Jei partneris nenori dėti pastangų po to, kai jaudulys išblėso, greičiausiai, santykiai ilgai netruks. Sukurdami pamatus nuo pat pradžių investuojate į santykius ir partnerį.

Viską, ką partneris daro ar sako, priimate labai asmeniškai

Didelę dalį intensyvaus ryšio sudaro emocijos, kurias jaučiate partneriui. Tuo turėtų pasižymėti kiekvieni santykiai. Tačiau, jei vienas iš partnerių tampa ypač jautrus, tai pradės kenkti meilei. Kai su žmogumi sukuriate stiprų ryšį, jo nuotaika ir elgesys gali stipriai jus paveikti. Pavyzdžiui, jei partneris nutola, tai gali sukelti paniką ir imsite daryti bet ką, kas padės tai sutvarkyti. Kai partneris dėl kažko pyksta, automatiškai imate manyti, kad jis pyksta ant jūsų.

Kai viską priimate per daug asmeniškai, tai gali sukelti tokį elgesį, kuris dar labiau atitolins partnerį. Geriausias būdas sutvarkyti šiai problemai – būkite empatiškas, palaikantis ir nemanykite, kad žinote tai, ką partneris galvoja.

Turite problemų dėl pasitikėjimo

Jei visada esate įtarus, greičiausiai, santykiai nesitęs. Net, jei turite stiprų ryšį su partneriu, pasitikėjimo problemos kenks santykiams. Jei turite pasitikėjimo problemų, greičiausiai nutiks vienas iš dviejų: kaltinamasis partneris pavargs nuo kaltinimų ir pasitrauks arba kaltinantysis partneris perdegs bandydamas įrodyti savo kaltinimus.

Pirmas dalykas, ką turėtumėte daryti, tai pasikalbėti su partneriu. Tačiau, jei jūsų problemos dėl pasitikėjimo yra giliai įsišaknijusios, terapija taip pat gali būti naudinga.

Labai daug laikote savyje

Atvira ir nuoširdi komunikacija yra svarbiausia santykių sėkmei. Tačiau, jei negalite kalbėti su partneriu apie svarbias bėdas, ar laikote daug savyje tam, kad santykiai pasisektų, greičiausiai jums nepavyks.

Komunikacija yra būdas išreikšti save kitam. Jei jūs su partneriu negebate tinkamai komunikuoti, didelė tikimybė, kad nei vieno iš jūsų poreikiai nėra patenkinami. O kai poreikiai nėra patenkinami, kyla nepasitenkinimas. Idealiu atveju, su partneriu turėtumėte kalbėtis dažnai. Jei iš tikrųjų negalite išreikšti savęs be jausmo, kad esate teisiamas arba, jei partneris grasina baigti santykius, gali būti, kad tai nėra jums tinkamas žmogus.

Jūsų ginčai visada virsta rimtais konfliktais

Kai kurie žmonės mano, kad ginčai su partneriu yra aistros požymis ir tai, kad partneriai labai rūpinasi vienas kitu. Tačiau tai netiesa. Ginčai gali būti sveika, nes tai suteikia progą išreikšti jausmus ir rasti sprendimą drauge. Tačiau nuolatiniai konfliktai dažnai kyla iš komunikacijos problemų ar iš atsisakymo ieškoti kompromisų. Kad ir kaip bebūtų, tampa sunku išlaikyti santykius.

Gali padėti, jei išmoksite aktyviai klausytis partnerio be įsikišimo ir leisite jam pabaigti. Bet jei jūsų ginčai tampa šiurkštūs ir asmeniški, tai rodo nepagarbą vienas kita, o iš šios situacijos kelio atgal gali ir nebūti.

Jūsų esminės vertybės nesutampa

Jei norite, kad santykiai būtų ilgalaikiai, turite įsitikinti, kad jūsų vertybės panašios. Mūsų esminės vertybės diktuoja tai, kaip matome pasaulį ir tai, kas mums yra gerai ir blogai. Elgesys nukreiptas prieš mūsų esmines vertybes sukelia diskomfortą. Jei buvimas su jūsų partneriu neatitinka jūsų vertybių, santykius išsaugoti bus sudėtinga.

Jūsų vertybės nustato kaip apibūdinate įsipareigojimą ir tai, ką manote apie santuoką ir šeimą. Stiprus ryšys gali pakeisti žmogaus nuomonę apie įsipareigojimus, tačiau ne visada. Todėl svarbu nuo pat pradžių būti nuoširdžiam ir atvirai išsakyti savo norus bei vertybes.

Kai sutinkate žmogų, kuris jums iš karto artimas, tai labai jaudina. Tačiau stiprus ryšys nevisada garantuoja ilgą ir laimingą santykį, o tam, kad galėtumėte palaikyti partnerystę, turėsite įdėti pastangų. Jei pastebėjote kurį nors iš šių požymių, turėsite paklausti savęs, ar jūsų partneriai tikrai yra jums tinkamas žmogus.

 
Komentarai
Naujas komentaras