Ar geras seksas padeda įveikti santykių krizę?

sweet-couple-relaxing-bed-naked.jpg
 
Turbūt kiekvienai porai vienu ar kitu metu teko susidurti su santykių krize. Kai santykiai pašlyja, ieškome būdų, kaip vėl užmegzti ryšį ir ištaisyti emocinę prarają. Dažnai kyla klausimas, ar fizinis intymumas, ypač geras seksas, gali padėti įveikti iškilusius sunkumus.

Nors seksas gali suteikti artumo ir palengvėjimo akimirkų, jo gebėjimas pataisyti pašlijusius santykius nėra aiškus. Šiame straipsnyje panagrinėsime, kaip geras seksas gali paveikti santykių krizę ir kokią naudą jis gali duoti.

Ar seksas gali ištraukti santykius iš krizės?

Vienareikšmiško atsakymo nėra, nes tai priklauso nuo įvairių veiksnių: problemų pobūdį, emocinį ryšį tarp partnerių ir tai, kaip santykiuose žiūrima į intymumą.

Geras seksas santykių krizės metu gali daug: sukurti artumo jausmą, sumažinti įtampą, paskatinti poros intymumą, laikinai sušvelninti emocinį atstumą tarp partnerių ir suteikti akimirką palengvėjimo nuo varginančio konflikto. 

Kaip tai veikia? Sekso metu išsiskiria oksitocinas, dar vadinamas „meilės hormonu“, kuris stiprina tarpusavio ryšį. Tokiu būdu geras seksas gali priminti apie emocinį ryšį, kuris partnerius suartino anksčiau.

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad nors geras seksas gali padėti iš naujo įžiebti intymumą ir kitokius teigiamus jausmus, jis negali pakeisti gilesnio bendravimo ar pats išspręsti esminių problemų, dėl kurių ir kilo ši krizė. Emocinis intymumas ir seksualinis artumas dažnai yra tarpusavyje susiję, tačiau pats vienas seksas negali imti ir įveikti santykių krizės.

Kodėl sekso nereikėtų naudoti kaip „pleistro“ santykiams suklijuoti?

Viena iš rizikų, kylančių pasikliaujant seksu siekiant įveikti santykių krizę, yra ta, kad jis gali užmaskuoti neišspręstas problemas, užuot jas sprendęs. Jei santykiuose trūksta bendravimo ir pasitikėjimo vienas kitu, pasikliaujant tik seksu, kad būtų sukurtas intymumas, ilgainiui gali kilti nusivylimas ar pasipiktinimas. Partneriai gali jaustis laikinai patenkinti ar išsiblaškę, tačiau gilesnės problemos gali ir toliau tūnoti po paviršiumi. 

Kai kuriems žmonėms seksas tampa vengimo forma. Užuot kalbėjusios sudėtingomis temomis, kurios reikalingos santykiams atkurti, poros gali pasitelkti fizinį intymumą kaip būdą išvengti nemalonios akistatos su tiesa. Nors seksas gali būti būdas atkurti ryšį, jis turėtų būti naudojamas kartu su atviru dialogu.

 

Seksas ir pokalbis – geriausias derinys šioje situacijoje

Atvirumas ir bendravimas yra raktas į santykių sėkmę. Seksas gali atlikti svarbų vaidmenį šiame procese, kai jis derinamas su atviromis diskusijomis apie santykius. Bet pats vienas jis nieko nepakeis, nebent tik laikinai.

Fizinis artumas gali padėti partneriams jaustis patogiau išreiškiant savo emocijas, todėl pokalbiai apie iššūkius, su kuriais jie susiduria, gali būti veiksmingesni. Tokiais atvejais seksas tampa priemone emociniam artumui sustiprinti, o ne greita išeitimi.

Santykių krizė dažnai kyla dėl mūsų nenoro kalbėtis, tad natūralu, kad tai išspręsti gali padėti būtent atviras pokalbis. Geras seksas gali padėti partneriams vėl pasijusti fiziškai artimiems, o tai gali atverti duris emociniam pasitikėjimui atkurti. 

Kai gero sekso nepakanka

Nors geras seksas gali padėti santykių krizės metu, dažnai to nepakanka sprendžiant rimtesnes problemas. Tokios situacijos kaip neištikimybė, prarastas pasitikėjimas, nuolatiniai konfliktai ar emocinis atitolimas reikalauja daugiau nei fizinio artumo. Tokiais atvejais poroms gali prireikti pagalbos, pavyzdžiui, porų terapijos, kad galėtų išspręsti problemas saugioje ir palaikančioje aplinkoje.

Terapija suteikia galimybę poroms atvirai kalbėtis, geriau suprasti vienas kitą ir išmokti spręsti konfliktus. Seksas vis dar gali būti svarbi santykių dalis, tačiau jis neturėtų būti laikomas vieninteliu sprendimu.

Tad išvada paprasta – nors geras seksas gali suteikti laikiną palengvėjimą, tačiau tai nėra vaistas nuo gilesnių problemų, kurios dažnai yra santykių krizių priežastis. Norėdamos ilgam išspręsti šią problemą, poros turi teikti pirmenybę ne tik seksualiniams santykiams, bet ir bendravimui, pasitikėjimo stiprinimui ir emocinio ryšio atkūrimui.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras