Ar ginčai tikrai visada reiškia tik blogą?

How-to-Calm-a-Fight_featured.jpg
 
Jei judu su partneriu pykstatės, lengva pamanyti, kad tai blogai jūsų santykiams. Jei jūsų ryšys stiprus, ar gi neturėtumėte nesipykti? Pasak ekspertų, yra didelis skirtumas tarp santykius nuodijančių ginčų ir sveikų ginčų, o pykdamiesi sveiku būdu, netgi padedate santykiams

Didesnį nerimą kelią tos poros, kurios sako, jog niekada nesipyksta. Tai yra apatijos, emocijų ignoravimo ir netikrumo ženklai – visą tai nėra sveika. Žmonės yra sudėtingi ir visi patiria pyktį ir liūdesį, todėl normalu, kai kažkurioje santykių stadijoje nesutariate su partneriu. Šie nesutarimai gali kilti pradedant nuo kažko mažo ir paprasto, baigiant kažkuo rimtu, kaip neištikimybė.

Nesvarbu dėl ko kyla ginčas, yra skirtumas tarp efektyvių ginčų ir tų, kurie sprendžiami skaudžiai.

Santykiams nesveiki ginčai

Dėl praeities

Jei ginčai su partneriu paprastai prasideda dėl to, kas pamiršo iškrauti indaplovę, o baigiasi giliai įsišaknijusia problema (pavyzdžiui, kaip stipriai nemėgstate partnerio tėvų), tai yra toksiškos komunikacijos pavyzdys.

Kai pykstatės, diskusija turi vykti apie tas problemas, kurios yra aktualios dabar. Jei emocijos ima lietis, sugalvokite saugos žodį, kurį ištarę padarysite pertrauką. Tai gali padėti abiem nuspausti pauzės mygtuką, nusiraminti, o po to grįžti prie diskusijos.

Bandote perskaityti vienas kito mintis

Jei judviem sunkiai sekasi komunikuoti, galite įkliūti į spąstus, kuriuose mėginsite skaityti vienas kito mintis konflikto metu. Poros, kurios tą daro, dažniausiai klysta. Vietoje to, kad patys susidarytumėte nuomonę apie tai, ką galvoja partneris, paklauskite jo. Tai leis palaikyti sveiką ginčą, vietoje toksiško, taip pat abiem partneriams padės atsakyti į tai, kas iš tikro kelia nerimą kitam žmogui.

Vienas kitą nutildote

Po konflikto, jums su partneriu gali prireikti šiek tiek erdvės, prieš susitaikant. Tačiau, jei pastebite, kad jūs ar partneris nuolat ignoruojate vienas kitą ir nesikalbate kelias dienas, gali būti, kad ginčijatės nuodijančiu būdu.

Tyrimai atskleidė, kad užsisklendimas, ignoravimas ir vengimas – visą tai gali vykti prieš skyrybas. Užsidarymas ir emocinis atsiribojimas sukels partneriui vienišumo jausmą. Jei abu norite šiek tiek laiko sau, sutarkite dėl laiko, kuris jus abu tenkina, o po to gerbkite susitarimą. Tai padės išlaikyti atvirą komunikaciją.

Įžeidžiantys žodžiai ar veiksmai

Viduryje intensyvaus ginčo emocijos gali lietis per kraštus. Tačiau tai nereiškia, kad žeidžiantys žodžiai tampa toleruojamais. Į tai įeina bet kokie negatyvūs ar žeminantys pasisakymai apie išvaizdą, intelektą ar žmogaus vertę. Visa tai gali sukelti jausmą, kad esate nepakankamai geras, nepakankamai protingas, nemylimas ir pan.

Emocinis išnaudojimas taip pat gali pasireikšti nuolat kartojama kritika apie žmogaus vertybes, fobijas, baimes ar kitą jautrią informaciją. Išlaikyti ginčą civilizuota gali būti sudėtinga, tačiau žeidžianti kalba niekada neturi būti taikoma. Jei taip elgiasi jūsų partneris, galbūt atėjo laikas jums pasikalbėti su artimaisiais ar profesionalu ir nutraukti santykius.

Fizinis užgauliojimas

Kai buvote maži, greičiausiai jus mokė, kad turite atsargiai kalbėti ginčo metu ir nenaudoti smurto. Ši taisyklė galioja ir suaugusiajam. Fizinis smurtas - tai stumdymas, rėkimas į veidą, sugriebimas, spaudimas, žnybimas, trenkimas, kandžiojimas, spardymas, sutramdymas ir pan.

Jei partneris taip elgiasi konflikto metu, nutraukite santykius ir ieškokite psichologo pagalbos. Jei jaučiatės pavojuje, susisiekite su policija.

Sveiki įpročiai ginčų metu

Neleidžiate ginčams užsitęsti

Abu turite skirtingus poreikius ir jums abiem reikia laiko nusiraminti po ginčo, tačiau sveikų santykių ženklas yra, kai partneriai moka atvėsti ir tęsti diskusiją. Jei gyvenate kartu, jums tikti gali pabuvimas atskiruose kambariuose kelioms valandoms. Tačiau, jei jums reikia kiek daugiau erdvės, išeikite į lauką pasivaikščioti ir pravėdinti galvą. Šviežias oras tikrai nepakenks, o būdami atskirose vietose galėsite iš tikro nurimti. Tik nelaukite per ilgai prieš grįždami prie problemos.

Visada elgiatės pagarbiai

Mylite partnerį, todėl ši meilė lieka net audringiausio ginčo metu, o tai yra sveikų santykių požymis. Lengva pykčiui leisti tapti pirmine emocija konflikto metu, tačiau įsipareigodami likti pagarbūs, išsaugosite santykius sveikus. Svarbiausia išmokti teisingai ginčytis.

Meilė ir pagarba turi būti jaučiama net tada, kai esate nusiminę ar įsiaudrinę. Jei jums sunkiai sekasi prisiminti, dėl ko mylite partnerį ginčo įkarštyje, duokite sau kelias minutes prieš pradėdami ginčą ir prisiminkite jo geriausius bruožus.

Naudojatės ginčais tobulėjimui

Tikrai sveikas ginčas porai yra galimybė tobulėti ir stiprinti santykius, o ne silpninti juos. Abu turite išklausyti partnerio, nevengti akių kontakto ir apsvarstyti tai, kaip jaučiasi partneris. Sveiko konflikto metu, abu partneriai yra suinteresuoti panaudoti tai kaip priemonę, kurią galės investuoti į santykius – reikia matyti nesutarimus kaip galimybę padidinti savęs matymą ir santykių matymą. Kai išspręsite situaciją, duokite sau kelias minutes ir apgalvokite kaip galėtumėte panaudoti tai, ką išmokote iš partnerio.

Abu esate čia ir dabar

Lengva išgyventi geriausius santykių momentus, tačiau, jei nuolat būsite momente ir ginčų metu, sukursite sveiką santykių dinamiką. Ginčas dažnai gali atrodyti kaip situaciją, kurioje vienas iš partnerių turi laimėti, todėl gali būti sunku sugalvoti tinkamą sprendimą. Tačiau sveikame konflikte, neskubėsite.

Ginčo metu, vietoje to, kad galvotumėte, ką pasakysite po to, pasistenkite susitelkti į tai, ką sako partneris, kaip jis tą sako ir galvokite apie klausimus, kylančius iš to. Taip pat pasistenkite visiškai suprasti prieš atsakydami.

Pyktis nėra smagu ir galvoti apie konfliktus taip pat. Tačiau atidžiai pažvelgę į tai, kaip atrodo jūsų ginčai, galite atpažinti dalykus, kurie rodo, kad jums puikiai sekasi ir tuos, kuriuose dar reikia tobulėti.

 
Komentarai
Naujas komentaras