Kaip duoti tikrai naudingą santykių patarimą vienišai draugei

pexels-photo-6382994.jpg
 
Duoti veiksmingą patarimą meilės tema daug sunkiau, nei atrodo. Kai vieniša draugė prašo patarimo, natūralu, kad patariate iš savo patirties ar remiatės klišėmis, pavyzdžiui „rasi kažką tada, kai mažiausiai to tikėsies“.

Nors jūs manote, kad tokie patarimai naudingi, iš tikrųjų gali būti atvirkščiai. Tiesą pasakius, žmonės dažnai daro tam tikras klaidas, kai pataria vienišiems draugams meilės tema.

Kai esate santykiuose ir sėkmingai susidorojate su iššūkiais, komunikacijos problemomis ir radote balansą tarp nepriklausomybės ir santykių, labai lengva manyti, kad žinote kaip turėtų veikti santykiai. Tačiau santykiai yra kaip snaigės – dviejų vienodų tiesiog nebūna. Todėl kas tinka jums, jūsų draugei gali nepadėti. Todėl, jei norite vienišai draugei duoti tikrai puikius patarimus apie santykius, pabandykite paisyti apačioje pateiktų patarimų.

Nekalbėkite apie savo asmeninę patirtį

Duoti patarimą iš savo patirties atrodo logiška, tačiau iš tikrųjų svarbu to nedaryti. Nors jūsų ketinimai geri, turėtumėte dėmesį sutelkti į savo vienišą draugę, o ne į savo patirtį. Pavyzdžiui, sakydama „buvau tikrai vieniša kol sutikau jį“ tik priminsite jai, jog ji vieniša ir netgi galite suteikti tuščių vilčių, kad jos gyvenimas pasisuks panašiai kaip jūsiškis. O jei taip nenutiks, jūsų draugė gali prarasti pasitikėjimą savimi.

Vietoje to, kad kalbėtumėte apie save, susitelkite tik į draugę. Paklauskite kokio partnerio ji trokšta, kokiais bruožais jis turi pasižymėti ir koks jos tikslas santykiuose. Kai sužinosite šią informaciją bus lengviau duoti gerą patarimą.

Klausykitės nieko nevertindama ir nedarydama prielaidų

Greičiausiai neblogai žinote kaip atrodo jūsų draugės pasimatymai ir yra didelė tikimybė, kad draugė ėjo į daugiau nei vieną susitikimą. Tačiau, jei ji nusprendė su jumis apie tai pasikalbėti, dar nereiškia, jog nori jūsų patarimo.

Žmonės dažnai pamiršta klausytis. Tai taip paprasta. Tiesiog įsiklausykite ir sužinosite dėl ko nerimauja jūsų draugė, ko bijo ir tikisi.

Taip pat svarbu ir tai ką jūs sakote. Niekada neturite kaltinti žmogaus dėl to, kad jis vienišas. Blogiausia ką galite padaryti, tai pasakyti, jog ji per daug išranki ar per daug bijo. Tai neprivers jos pasijusti geriau ir, greičiausiai, ji niekada nebeprašys jūsų pagalbos. Vietoje to galite pamėginti pasiūlyti jai veiksmą.

Padėkite identifikuoti partnerius

Neturėtumėte jos priversti jaustis kaltos dėl to, jog yra vieniša. Jei žinote, kad draugė nuolat susitikinėja su partneriais, kurie emociškai uždari ar priima sprendimus, kurie nėra tinkami santykiams pradėti, galite padėti jai tai patobulinti. Jei būsite per daug tiesmuka, gali pasirodyti, kad smerkiate, todėl geriausia klausti: paklauskite ar ji nenorėtų keisti susitikinėjimo strategijos, jei nuolat kartojasi tie patys scenarijai. Kai draugė pati supras problemas, jai bus paprasčiausiai jas išspręsti pačiai.

Rodykite empatiją ir padrąsinkite

Labai dažnai patarimai skamba globėjiškai ir kaltinamai, nes dažnai aiškinama, kad vienatvė kyla dėl pačios elgesio. Vietoje patarimo pasiūlykite empatiją ir padrąsinkite. Kartais viskas ko reikia yra mažytis padrąsinimas. Taip nepiršite patarimų ir užjausite ir priminsite draugei jos vertę. Pasimatymai veikia pasitikėjimą savimi, todėl priminimas, kad esi vertinamas, labai padės.

Venkite klišių

Vienas dydis netinka visiems. Kai žmogus gauna bendrą patarimą santykių tema, tai rodo susirūpinimą, o ne palaikymą. Nors kai kurie seni įsitikinimai yra teisingi, tai paskutinis dalykas, kurį norima išgirsti, kai nesiseka. Kai pasakote, jog draugė tikrai ras tą vienintelį tai nepadeda ir yra akivaizdu. Todėl pasistenkite vengti klišių, o jei nežinote kokį patarimą duoti, tiesiog sėdėkite ir išklausykite.

Per daug nesikiškite

Labai lengva susirūpinus draugės meilės patirtimis, imti per daug į jas kištis. Todėl labai svarbu nustatyti sau ribas: venkite per daug įsitraukti. Suteikite jai gaires, bet tuo pačiu laikykitės ribų. Suteikite draugei erdvės priimti jos pačios sprendimus ir palaikykite ją. Taip pat leiskite žinoti, jei ji prašys per daug iš jūsų.

Problemų išklausymas ir pagalba jas sprendžiant gali atimti per daug, o kai esate emociškai išsunkta, sunku duoti gerą patarimą.

Nepykite, jei ji nepaklausys jūsų patarimo

Išklausymas ir patarimai priverčia tam skirti laiko ir energijos, tačiau nepamirškite, kad galite viską padaryti teisingai ir duoti puikų patarimą, tačiau tai nereiškia, jog juo tikrai bus pasinaudota. Nenusiminkite, jei kitas žmogus nesutiks su jumis ar nesilaikys jūsų patarimo. Gali būti, jog jūsų patarimas buvo išties puikus, tačiau visi privalo priimti savo sprendimus.

Patarimus dalinti turėtumėte tik tada, kai žmogus jūsų to prašo. Taip būsite jautresnė ir nešvaistysite savo laiko.

 
Komentarai
Naujas komentaras