Kodėl pasimatymų nutraukimas toks pat skaudus, kaip skyrybos?

file47493517_ec49aecb.jpg
 
Niekas neneigia, kad išsiskyrimas gali būti vienas sunkiausių išbandymų, tačiau kai partneris atsisako su jumis susitikinėti dar tik pasimatymų fazėje, kartais tai būna taip pat skaudu, kaip išsiskyrimas. Todėl kai kitą kartą jausitės sutrikęs, įskaudintas ar nežinioje, nes partneris atsisakys su jumis susitikinėti, gal geriau pasijusite, jei žinosite kodėl taip nutinka.

Kodėl jaučiamės taip prastai?

Gal būt jūs maloniai šnekučiavotės pažinčių svetainėje, bet po to partneris tiesiog nutraukė bendravimą arba suplanavote pirmą pasimatymą, o partneris nepasirodė. Imate svarstyti ką padarėte ne taip, tačiau to sužinoti neįmanoma. Tai kartais tampa tikra kančia ir kelia didelį nerimą. Susitikinėjant taip pat: imame jausti viltį ir malonų jaudulį, o jausdami tokius jausmus ir tikėdamiesi geriausio, po atmetimo esame labiau linkę jausti gilias neigiamas emocijas. Kai nueiname į kelis pasimatymus, lengva imti svajoti apie ateitį ir tose svajonėse paskęsti. Jei visą tai staiga baigiasi, pastebite kaip nugrimzdote į tas malonias svajones ir tai gelia daug labiau, nei skyrybos su ilgalaikiu mylimuoju, kur meilė tapo įprasta ir nebe tokia aistringa. Tai kitoks skausmas, bet skauda juk taip pat.

Nusivylimas savimi.

Palyginti su ilgalaikių santykių nutraukimu, atstūmimas dažniausiai susideda iš nusivylimų. Juk susitikinėdami nesitikite iš karto sutikti savo išsvajotąjį partnerį. Jei jus atstumia kartą, tai savaime nėra malonus jausmas, bet jei patiriate tai nuolat, tai tampa tikru pasitikėjimo savimi priešu ir išsunkia emociškai. Imate jaustis “perdegęs” ir svarstote ar šis atstūmimas kaip nors atspindi jus.

Ką daryti, kad nejaustumėte nusivylimo?

Visų pirma, įsitikinkite, kad esate visiškai pagijęs po ankstesnio išsiskyrimo prieš pradėdami ieškoti naujo partnerio. Daugelis žmonių susitikinėti su kitais pradeda per anksti ir tikisi, kad naujas partneris kokiu nors būdu pakeis buvusį. Tai dažniausiai daro didelę emocinę žalą, nes žaizdos nebuvo tinkamai užgydytos vienatvėje. Vienas, antras ar trečias atstūmimas iš eilės gali iššaukti dar didesnį skausmą, nei jautėte prieš tai. Tinkamas laikas priklauso tik nuo jūsų, todėl tą suprasti turite pats, bet įdėkite daug pastangų ir susitelkite ties savimi ir imkite susitikinėti su kitais tik tada, kai iš tikro būsite tam pasiruošęs. Visada galite grįžti prie pasimatymų po kelių savaičių ar mėnesių – bet kada, kai to norėsite ir būsite nusiteikęs.

Jokių lūkesčių.

Iš pačių pasimatymų, ekspertai rekomenduoja nesitikėti nieko. Susitelkite į dabartinį momentą, o ne į savo lūkesčius pasimatymui ir ne į galimą ateitį, kurią matote su pasimatymo partneriu. Tai padės susidoroti su emocijomis ir nerimu. Kai nieko nesitikite, negalite nusivilti, tačiau galite būti maloniai nustebintas eigoje. Po pasimatymo galite užsimanyti net save apdovanoti, nepaisant to ar pasimatymas buvo sklandus ar ne. Tai gali būti bet kas – susitikimas su draugais, gardžių ledų porcija, ar mylimiausio serialo peržiūra namuose. Tegu jūsų pasimatymo tikslas būna tik pats susitikimas ir apdovanokite save kas kartą, kai jį pasieksite. Taip sukursite pozityvias asociacijas, todėl galėsite patirti daugiau gerų emocijų.

 
Komentarai
Naujas komentaras