Pirmas patarimas
Atpažinti pavyduolį galima iš karto. Jei ne per pirmą pasimatymą, tuomet bent jau po poros dienų. Pavydo scenos iškyla ne lygioje vietoje. Asmenybės trūkumų turi pats scenos kelėjas. Pamatyti, kad žmogus yra linkęs į pavydą, išvysti tikrai nesunku. Pagrindiniai bruožai – „užsiciklinimas“ dėl nemalonumų, pažeidžiamumas, permainų baimė. Dažniausiai tai nuoboda, mylintis tik save, pedantas ir nekenčiantis netvarkos: jei kažkas yra ne taip padėta, maistas pagamintas ne pagal receptą, jis gali tiesiog pašėlti.
Antras patarimas
Jei jūsų vyras linkęs į pavydą ir reikalai pakrypo link tardymų, nebūkite paklusni avelė. Specialistai pastebėjo: kai žmonos elgiasi pagal jų norą, neteisėtai klauso įžeidinėjimų, sadomazochistinis vyro elgesys progresuoja. O žmonos pasipriešinimas, kaip bebūtų keista, nuramina sergantįjį.
Trečias patarimas
Niekada neprisipažinkite, kad buvote neištikima, nors tai ir tiesa! Išmokite į kankintojo klausimus, netgi labiausiai pašėlusius, duoti nenuginčijamus atsakymus: „Kada aš galėjau būti tau neištikima? Juk tu mano vienintelis ir nepakartojamas.“
Ketvirtas patarimas
Supraskite, kad pavydas – šeimos liga. Tam tikra prasme pavydo paistalai yra užkrečiami – streso fluidai plinta ir tarp sveikų, ypač traumuoja vaikų psichiką, jei vaikai dalyvauja tėvų santykių aiškinimesi. Todėl kartais reikia rinktis: arba vaikai, arba pavyduolis.
Penktas patarimas
Jei jūsų vyras kol kas nėra patologiškas pavyduolis, pastatykite prieš jo nepasitikėjimui savo išmintį. Elkitės taip, kad pavydas mažėtų. Bet kokiam gyvenimo įvykiui turėkite stiprų alibi. Neužsilaikykite niekur dėl smulkmenų. Jei kažkas vyksta ne pagal grafiką, skambinkite! Nedinkite, nepalikusi vyrui savo koordinačių. Branginkite pavyduolį. Lygiai kaip neetiška gėdinti vyrą dėl jo lytinio silpnumo, kuris nuo jo nėra priklausomas, negalima priekaištauti dėl pavydo. Su pavydu elkitės atsargiai.
Suaugusiems.lt