Seksas pagal grafiką

pexels-pixabay-326582(1).jpg
 
Mūsų dienotvarkės dažnai būna taip perpildytos, kad nelieka laiko net paprasčiausiems dalykams – skaniam maistui, kokybiškam miegui ar nuoširdžiam laikui su artimaisiais. Tą patį galima pasakyti ir apie seksą. Daugelyje santykių jis užima antrą vietą, o dienos darbų sąraše nugrimzta ir į pačią apačią. Ir čia tais gerais atvejais, kai jis apskritai nėra išbraukiamas iš „darbų“ sąrašo.

Būtent dėl šios priežasties vis daugiau porų pradeda seksą… planuoti! Taip, kaip planuojame treniruotes sporto salėje, susitikimus su draugais ar darbo pasitarimus, taip galime skirti laiką ir intymumui.

Gal ir neskamba labai romantiškai, tačiau tai yra veiksmingas būdas palaikyti gerą seksualinį gyvenimą. Kai kasdienybė tampa chaotiška, intymumas dažnai lieka užmarštyje. Tačiau suplanavus laiką seksui, meilės akimirkos gali tapti nepertraukiama jūsų santykių dalimi.

Šiandien pakalbėsime apie sekso pagal grafiką pliusus ir minusus, o jums liks nuspręsti, ar šis metodas tiks jūsų porai.

Seksas pagal grafiką: kodėl verta?

Keletas teigiamų dalykų, kuriuos porai gali atnešti sekso planavimas.

Padeda valdyti skirtingus libido ar lytinius potraukius

Dažnai santykiuose vienas iš partnerių trokšta intymumo dažniau nei kitas, ir šis disbalansas gali kisti laikui bėgant. Partneris, kurio lytinis potraukis yra stipresnis, gali jaustis taip, lyg nuolat prašytų sekso ir dažnai susidurtų su atstūmimo jausmu. Tuo tarpu partneris su mažesniu lytiniu potraukiu jaučiasi nuolat nuviliantis savo antrąją pusę ir turintis gintis. 

Tačiau planuojant seksą ir randant kompromisą, abu partneriai patiria mažiau spaudimo, nes žino, kad tam yra skirtas konkretus laikas. Partneris, turintis stipresnį lytinį potraukį, nebejaučia būtinybės nuolat inicijuoti ir „prašyti“ artumo, o partneris su silpnesniu potraukiu gali pasiruošti artumui, žinodamas, kada tai įvyks.

Paverčia jūsų seksualinį gyvenimą prioritetu

Kai jūsų kalendorius prisipildo susitikimų, darbų ir įvairiausių užduočių, būtent jie dažniausiai tampa pagrindiniais prioritetais. Tačiau suplanuodami seksą, abu parodote, kad vienas kitam esate svarbūs ir verti ypatingo dėmesio. O kas gali būti romantiškiau už tai? Skirdami laiko intymiam ryšiui su savo partneriu, demonstruojate, kad jūsų santykiai yra pakankamai reikšmingi, jog seksualinis gyvenimas taptų sąmoningu prioritetu.

Padeda pradėti pokalbį apie seksą santykiuose

Daugeliui žmonių kalbėti apie seksą yra sudėtinga. Baimė būti atstumtam, nejaukumas, baimė įskaudinti kitą – tai tik keletas kliūčių, dėl kurių žmonės vengia aptarti šią temą. Tačiau pradėję planuoti seksą ir kalbėtis apie tai, pastebėsite, kad šis pokalbis tampa lengvesnis. Aptarkite, kas jums patinka, kas nepatinka ir kaip dažnai norėtumėte mylėtis.

Gali padaryti seksą vėl jaudinančiu

Planuotas seksas nebūtinai turi būti nuobodus. Tai puikus laikas aptarti savo fantazijas ir kartu išbandyti kažką naujo. Sukurdami jaudinančią atmosferą, galite padidinti laukimo malonumą ir patį intymumą.

Padeda išvengti nuovargio

Kasdienybės įtampa ir nuovargis dažnai tampa intymumo priešais. Suplanuotas laikas leidžia suderinti savo darbotvarkes taip, kad seksas nebūtų paskubomis atlikta veikla, o tikrai kokybiškai praleistas laikas kartu.

Galimi suplanuoto sekso trūkumai

Vis dėlto, ne visoms poros seksas pagal grafiką yra priimtas. Išskiriame kelis trūkumus, su kuriais susiduria poros, bandančios seksą planuoti.

Spontaniškumo trūkumas

Viena iš suplanuoto sekso trūkumų gali būti ta, kad spontaniško sekso galimybėms atsiradus jums gali būti sunku prisitaikyti. Seksas gali imti atrodyti kaip sandoris, užduotis ar dar vienas punktas darbų sąraše. Kai jaučiate, kad „privalote“ ką nors daryti, tai gali tapti mažiau malonu, monotoniška ar net priverstina. Tokia seksualinė patirtis gali pasirodyti pernelyg formali, struktūruota ir nuspėjama.

Spaudimas dėl rezultato

Konkretus laikas intymumui gali netyčia sukelti spaudimą. Partneriai gali jausti poreikį pateisinti lūkesčius suplanuotoje sesijoje ar laikytis iš anksto nustatyto scenarijaus, o tai gali trukdyti natūraliam intymumo vyksmui.

Mažiau sekso nėra jau taip blogai?

Naujausi tyrimai parodė, kad vedę ar ilgalaikiuose santykiuose esantys partneriai, kurie reguliariai užsiima seksu, jaučiasi laimingesni, tačiau šis poveikis stabilizuojasi, kai sekso dažnis pasiekia kartą per savaitę. Tie, kurie seksu užsiima keturis ar daugiau kartų per savaitę, nepatiria didesnio laimės lygio nei tie, kurie tai daro kartą per savaitę.

Galiausiai jums ir jūsų partneriui teks nuspręsti, kas jums geriausiai tinka. Jei kyla abejonių dėl šio proceso, verta prisiminti, kad planuotas seksas vis tiek gali būti puikus. Kai viskas daroma tinkamai, jūs su nekantrumu lauksite kitos suplanuotos intymios akimirkos.

Patarimai, kaip suplanuoti seksą:

Įvertinkite savo tvarkaraščius ir organizmo ritmus bei išsirinkite geriausius laikus intymumui. Būkite realistai.

Norėdami pagerinti bendrą santykių kokybę, planuokite ir kitą veiklą, kuri stiprina jūsų ryšį už intymumo ribų. Pavyzdžiui, numatykite pasimatymus ar pokalbius apie jūsų santykius. Kai bet koks laikas kartu atsiranda jūsų kalendoriuje, abu suprantate, kad santykiai tampa prioritetu – tai nėra tik apie seksą.

Peržvelgę kalendorių, išsirinkite keletą laikų per savaitę, kurie tinka abiem. Tuomet stenkitės užtikrinti, kad seksas vyktų bent kartą per savaitę.

Kai jau nuspręsite, kada mylėtis geriausia, laikykitės šių susitarimų ir įsipareigokite vienas kitam.

Palikite erdvės lankstumui. Jei diena buvo sunki, kažkas blogai jaučiasi ar vaikai sutrukdo, priimkite tai kaip normalų dalyką. Bent jau kuriate laiką ir erdvę, kur gali vykti intymumas. Galbūt vietoje sekso tą laiką panaudosite kitokiam ryšiui užmegzti – atsipalaiduoti, išsimaudyti ar atsikratyti streso.

Pagrindinis tikslas – ryšys ir malonumas. Svarbiausia, naudokite šį laiką, kad fiziškai išreikštumėte savo meilę partneriui (-ei) ir mėgautumėtės būdami kartu

 
Komentarai
Naujas komentaras