Niujorko valstybinio universiteto mokslininkai atliko tyrimą siekiant nustatyti santykį tarp sekso ir moters psichinės sveikatos. Mokslininkai atliko 293 seksualiai aktyvių moterų apklausą ir tyrė jų psichologinę sveikatą. Pasirodo, oralinis seksas ir moters psichinė sveikata turi glaudų ryšį, o minetas netgi efektyviau kovoja su moterų depresija nei įprasti lytiniai santykiai.
Mokslininkai jau seniai ištyrė, kad vyrų spermoje yra natūralių psichotropinių medžiagų, kurios pagerina nuotaiką ir didina lytinį potraukį, o taip pat turi teigiamos įtakos miego kokybei. Sėkliniame skystyje randami trys antidepresantai:
Kortizolis. Greitina medžiagų apykaitą, reguliuoja gliukozės išsiskyrimą, stimuliuoja medžiagų apykaitą ir jų skaidymą (riebalų, baltymų ir angliavandenių) ir yra žinomas kaip lytinį potraukį skatinantis hormonas. Didžiausia kortizolio koncentracija būna ryte, tarp 6 ir 8 valandų. Mažiausia vidurnaktį. Kortizolio rodiklių nukrypimas nuo normos gali byloti apie pačias įvairiausias sveikatos problemas (depresija, dažnos infekcijos, lėtinės vidaus organų ligos, antsvoris), tačiau yra labai svarbu išsiaiškinti sumažėjusio ar padidėjusio kortizolio lygio organizme priežastį. Atlikus išsamius tyrimus, gydytojas gali paskirti medikamentinį gydymą hormonais.
Padidėjusio kortizolio priežastimi gali būti cheminių medžiagų vartojimas (amfetaminas, metadonas, steroidai). Didesnė šio hormono koncentracija organizme gali sukelti didesnį lytinį potraukį ir fizinį aktyvumą, tačiau nuolatinė cheminė kortizolio didinimo terapija gali peraugti į labai rimtas lėtines ligas: inkstų nepakankamumą, kitų vidaus organų pažeidimus, gali pasireikšti nerimas, depresijos simptomai ar ištikti šokas, ima varginti virškinimo problemos ir gausybė kitų negalavimų. Taip nutinka dėl normalios antinksčių žievės veiklos sutrikdymo. Nuolatinis antinksčių žievės funkcijų stimuliavimas cheminėmis medžiagomis bei narkotikais, neigiamai įtakoja ir kitų hormonų gamybą, išsibalansuoja visa hormonų pusiausvyra.
Kortizolio gaunant su natūraliomis medžiagomis, pavyzdžiui, sperma, hormonų pusiausvyros tikrai neišbalansuosite. Priešingai, Niujorko universiteto mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad dailiosios lyties atstovės, kurios turi nesaugius lytinius santykius yra mažiau linkusios į depresiją, nerimą ir rečiau susiduria su psichiniais susirgimais, lyginant su moterimis, kurios naudoja barjerinę kontracepciją. Tačiau, nesaugūs lytiniai santykiai dažniausiai nesitęsia amžinai, o pastojus, kortizolio lygis organizme ima kristi. Jei po gimdymo moteris patiria papildomą stresą, nuovargį ir blogai maitinasi, iškyla nemenka pogimdiminės depresijos grėsmė. Atrodo, jog moterims tiesiog lemta sirgti depresija ir būti nestabilios psichikos? Visai ne, nesaugūs lytiniai santykiai – ne vienintelis būdas natūraliai pakelti kortizolio lygį organizme. Nepamirškite , jog šio hormono gaunama ir oralinio sekso metu.
Susipažinkite su kitu natūraliu "džiaugsmo narkotiku" - oksitocinu. Šis hormonas yra vienas pagrindinių neuromediatorių, kuris randamas spermotozoiduose.
Ir trečiasis antidepresantas, kuris taip pat randamas spermoje, tai - melotaninas. Melotoninas atsakingas už įprastą žmogaus biologinį ritmą ir yra būtinas kokybiškam miegui.
Oralinis gydo
Oralinio sekso metu aktyviai stimuliuojamos nervų galūnes ant lūpų ir organizmas pagamina daugiau hormono oksitocino, kuris turi ir atpalaiduojamąjį poveikį. Tad net jeigu sėklos neparagaujate, teikiama nauda jau yra. Tačiau jei jus vargina nervinio pobūdžio skrandžio skausmai ir gastritas, gydytojai rekomenduoja pasisavinti lipidus bei amino rūgštis iš spermos. Toks kompleksas šių natūralių sudedamųjų dalių turi didelį gydomąjį poveikį.
Nėštumas
Kai moteris oralinio sekso metu reguliariai gauna dozę ejekulianto, organizmas pradeda atpažinti partnerio DNR. Ateityje, norint susilaukti palikuonio, tai padės lengviau prisitvirtinti vaisiui gimdoje. Žinoma, tai visai nereiškia, kad pastoti nuo pirmo ir paskutinį karto sutikto vyro neįmanoma (pastojimo tikimybė yra lygiai tokia pat, kaip ir mylintis su nuolatiniu partneriu). Tačiau organizmo pripratinimas prie to paties partnerio sėklos, sumažina ankstyvojo persileidimo riziką. Taip yra todėl, jog moters organizmas lengviau priima atpažintą baltymą. Statistika rodo, kad apie 15 - 20% moterų ankstyvo nėštumo metu patiria persileidimą. Tad siekiant sumažinti šią grėsmę, svarbu imtis priemonių, jog moters kūnas į pastojimą nesureaguotų agresyviai.
Deginamos kalorijos
Jau minėjome, kad tam tikri hormonai veikia medžiagų apykaitą, reguliuoja gliukozės išsiskyrimą, o kaip dar fizinis aktyvumas ir kitos cheminės medžiagos, kurios išsiskiria orgazmo metu. Prancūzijos mokslininkai teigia, kad 53 minutės oralinio sekso, kuris baigiasi orgazmu, sudegina tris mėsainius ir pakelį traškučių.
Keistas faktas
Mokslininkai jau seniai įrodė, kad moterims seksas patinka mažiau nei vyrams. Vyrai dažniau tampa iniciatoriais intymiuose santykiuose. Verta paminėti ir tai, kad kas trečia pasaulio moteris po lytinių santykių išgyvena depresijos simptomus ir tam, sekso kokybė neturi įtakos. Tad galima tik daryti prielaidą, kad negaunant papildomų hormonų, esančių sėkloje, pakinta moters emocinė būsena, o jei prie to dar prisideda ir moraliniai įsitikinimai, jog lytiniai santykiai yra purvinas reikalas, visa tai gali tapti liūdesio priežastimi.
Grožiui ir laimei
Ekspertai teigia, kad seksas daro teigiamą poveikį organizmui, gerina odos būklę. Progesterono ir kitų medžiagų įsisavinimas odoje leidžia atsikratyti spuogų ir smulkių raukšlių ant odos. Moterys, kurios reguliariai mylisi vakarais ir turi kontaktą su sėkla, atrodo patrauklesnės ir yra linksmesnės už tas, kurios atsisako šio malonumo.
Oralinis seksas dar daugeliui moterų asocijuojasi su nešvariais žaidimais ir dvasinių vertybių nebuvimu, o laiminga pabaiga į burną prilygsta savęs pažeminimui ir paniekinimui. Tačiau kaip bebūtų suvokiamas santykis tarp oralinio sekso ir dvasinių vertybių, tai nekeičia fakto, kad pati gamta mus sutvėre taip, jog kontaktas su sėkliniu skysčiu teigiamai veikia moters psichinę ir fizinę sveikatą. Ir visa tai tam, kad atėjus laikui , pasaulį galėtų išvysti sveikų tėvų, sveiki vaikai.
Suaugusiems.lt