Dažnai moterys supranta, kad laukiasi nė nepasidarusios nėštumo testo, tačiau tam, kad įsitikintumėte, testą atlikti derėtų, o dar geriau - vizitas pas gydytoją, kurio metu ištiriamas kraujas.
Tačiau kūnas siunčia tam tikrus ženklus, kad laukiatės. Visos moterys skirtingos ir daugybė šių kūno siunčiamų ženklų gali būti panašūs į artėjančias mėnesines, todėl nesijaudinkite, jei požymiai atitiks ir prisiminkite, vienintelis būdas sužinoti ar tikrai laukiatės yra atliktas nėštumo testas ar kraujo tyrimas.
Maudimas pilvo apačioje
Daugybė moterų jaučia maudimą pilvo apačioje reguliariai. Todėl šis požymis turbūt neprivers jūsų rūpintis dėl nėštumo. Tačiau maudimas gali signalizuoti, kad jūsų gimda plečiasi, todėl, jei jaučiate maudimą, ypač tada, kai jo jausti neturėtumėte, tai gali būti ženklas, kad laukiatės.
Tepliojimas
Tepliojimas įvairiu ciklo metu nėra retas reiškinys. Tačiau tai gali būti ir implantacinis kraujavimas, o tai nutinka tada, kai apvaisintas kiaušinėlis įsitvirtina gimdoje. Tai nutinka praėjus 6 – 12 dienų po lytinio akto ir gali reikšti, kad esate nėščia. Tačiau taip pat tepliojimas gali reikšti ir įvairius kitus dalykus, pavyzdžiui, patiriate stresą, praleidote kelias kontracepcijos tabletes, pakeitėte kontracepcijos tabletes ir įvairios kitos priežastys.
Pieno baltumo išskyros
Vaginos išskyros yra dar vienas visiškai normalus dalykas ir tai tikrai ne visada reiškia nėštumą. Tačiau, jei ėmėte pastebėti neįprastas pieno baltumo išskyras, tai gali būti nėštumo požymis, nes jūsų vaginos sienelės storėja taip besiruošdamos nėštumui.
Dingo mėnesinės
Taip, šitą turbūt puikiai žinote. Kai esate nėščia, menstruacinis ciklas keičiasi. Tačiau mėnesinių dingimui gali būti ir daugybė kitų priežasčių, įskaitant stresą.
Krūtys padidėjo ar tapo jautrios
Iš karto po apvaisinimo, jūsų hormonų lygis organizme keičiasi itin greitai. Šie hormonai gali sukelti krūtų padidėjimą, jautrumą. Tai nutinka maždaug praėjus savaitei po apvaisinimo. Zona aplink spenelius gali patamsėti. Šie simptomai dažnai reiškia ir artėjančias mėnesines, tačiau tai taip pat gali būti nėštumo požymis.
Esate labiau pavargusi, nei įprastai
Jaučiatės mieguista be jokios priežasties? Didesnis progesterono hormono kiekis gali varginti, nes krinta cukraus lygis kraujyje ir kraujo spaudimas – visa tai normalu pirmame nėštumo trimestre. Daugelis moterų nepaiso šio simptomo. Moterys dažnai jaučiasi labai pavargusios pirmuosius tris nėštumo mėnesius ir tai dažnai prasideda itin anksti.
Sukasi galva
Kraujospūdžio pokyčiai ir hormoniniai svyravimai ne tik sukelia nuovargį, bet ir galvos svaigimą. Štai kodėl nėščios moterys dažnai jaučia galvos skausmą.
Pykinimas
Turbūt girdėjote apie tai, dažnai tai vadinama „rytiniu pykinimu”, nors paprastai pykinti gali bet kuriuo paros metu. Pykinimą sukelia hormoniniai pokyčiai ir jis prasideda labai anksti. Laimei, pykinimas piką pasiekia maždaug 8-tą ar 10-tą nėštumo savaitę ir dingsta maždaug 14-tą savaitę ir ne visos nėščiosios jį patiria. Tačiau, jei staiga jus ėmė pykinti, tai gali būti ženklas, kad laukiatės.
Skauda nugarą, o krūtys tampa jautresnės
Maždaug pusė nėščiųjų patiria nugaros skausmus kažkurio nėštumo periodu ir jis stiprėja artėjant gimdymo datai.
Praėjus 1-2 savaitėms po pastojimo pasunkėja krūtys, jos tampa jautresnės. Moterims šie pokyčiai nepraslysta pro akis – krūtys reaguoja į kiekvieną prisilietimą, jas tempia, maudžia.
Krūtinės padidėjimą ir jautrumą gali lemti ir kitos priežastys.
Galvos skausmas
Staigus hormonų pokytis organizme gali sukelti galvos skausmą jau pačioje ankstyviausioje nėštumo stadijoje.
Tiesa, galvos skausmus neretai lemia ir skysčių trūkumas, kofeino sukelta abstinencija, įtampa, silpstantis regėjimas, premenstruacinis sindromas ir kt. Be abejo, ne išimtis – ir migrena.
Padažnėjęs šlapinimasis
Maždaug 6-8 savaitę po pastojimo galite pajusti, kad į tualetą tenka lakstyti dažniau nei įprasta. Kitos tokio reiškinio priežastys – infekcinės šlapimo takų ligos, diabetas, padidėjęs skysčių vartojimas.
Keičiasi skonis
Noras valgyti tam tikrus maisto produktus ir kitų produktų atsisakymas gali būti siejamas su nėštumo hormonais.
Patiriate sunkumus kvėpuojant
Jei pastebėjote, kad kartais darosi sunkiau kvėpuoti, tai gali būti ženklas, kad dabar kvėpuojate už du. Kai nėštumas progresuoja, tai gali blogėti, taip nutinka dėl spaudimo į jūsų plaučius ir diafragmą. Be to, progesterono padidėjimas taip pat turi įtakos kvėpavimui.
Nuotaikų kaita
Jei pastebėjote, kad jūsų nuotaika keičiasi dažniau, nei keičiate kojines, tai, žinoma, gali būti PMS ženklas, tačiau taip pat ir nėštumo. Hormonai diktuoja jūsų nuotaikas!
Šiuos simptomus gali sukelti bet kas, ne tik nėštumas. Jei norite įsitikinti 100%, rekomenduojame palaukti kelias dienas mėnesinių arba atlikti nėštumo testą. Kai kurie nėštumo testai yra ypač jautrūs.
Nėštumas yra gana komplikuotas dalykas – kai kurie to laukia, nes nori kūdikio. Kitiems teigiamas atsakymas sukelia ne kokias emocijas. Jei nenorite vaiko, žinia, kad laukiatės gali sukelti baimę ir stresą. Jei vaiko nenorite, žinokite, kad turite pasirinkimą. Abortas šiais laikais yra labai nerizikinga procedūra, kuri nedaro jokios įtakos būsimiems nėštumams. Prisiminkite, jog tai jūsų pasirinkimas.