Sveikata ir emocijos - kuo tai susiję

apartment-bed-carpet-269141.jpg
 
Nors nebūtina sakyti visko, kas jūsų galvoje nuolat, nėra gerai ir tylėti bei užspausti savo emocijas. Jei kažkas jus neramina ir nepasisakote apie tai partneriui, tai ima veikti jūsų ryšį. Tačiau ar žinojote, kad emocijų slopinimas taip pat gali paveikti ir jūsų sveikatą?

Juk ne koks jausmas laikyti emocijas savyje, pavyzdžiui pyktį, nepasitenkinimą ar liūdesį. Kuo dažniau tai darote, tuo labiau tai jus „ėda" iš vidaus tiek fiziškai, tiek emociškai. Tačiau prieš pradėdami kalbėti apie potencialų šalutinį poveikį, pakalbėjime apie tai kodėl nenorite atsiverti.

Kokios emocijų slopinimo priežastys?

Dažniausiai tai nutinka dėl baimės būti atstumtam. Gali būti, jog nerimaujate, kad išreiškę jausmus būsite teisiamas, išjuoktas, pasijausite susireikšminęs arba tai prives prie santykių pabaigos. Todėl vietoje to, kad prabiltumėte ir surizikuotumėte, pasirenkate lengvesnį kelią – tylą. Taip pat gali būti, kad konfliktai kelia jums nerimą.

Jei manote, kad jūsų minčių išreiškimas gali baigtis ginču su partneriu, darote viską, ką galite, kad to išvengtumėte. Daugelis bijo konfliktuoti todėl, kad mano, jog tai privers išreikšti tikruosius jausmus apie partnerio elgesį ar tam tikrą situaciją. Todėl emocijos lieka neišreikštos, o jūs ir toliau gyvenate „harmoningai“.

Kaip tai paveikia sveikatą?

Tačiau viduje turbūt nesijaučiate taip jau puikiai ir taip yra todėl, kad emocijų slopinimas kenkia jūsų sveikatai. Daugybė psichologinių tyrimų rodo, kad emocijų slėpimas ar slopinimas priverčia jausti daugiau streso kūnui, todėl imame jausti skausmą, raumenų įtampą, atsiranda gastroenterologinių bėdų ir t.t.

Ir to ignoruoti tiesiog negalima. Kai slopiname emocijas, reiškia, jog mūsų vidiniam susierzinimui nėra kaip išeiti. O tai ima erzinti mūsų kūną ir šis stresas sukelia galybę sveikatos problemų, tokių kaip aukštas kraujospūdis ir dideli streso hormonų kiekiai organizme.

Jei tai jums nutinka retkarčiais, nieko tokio, tačiau jei su tuo susiduriate nuolat ir kūnas nuolat kovoja su aukštu streso lygiu, tai sutrikdo normalią jo funkciją ir sukelia įvairius skausmus ir kitus negalavimus. Faktas, kad emocijų slopinimas sukelia stresą. O kūnas ima reaguoti į stresą taip įjungdamas savo kovinį režimą.

Be besidaužančios širdies ir pykinimo, jūs taip pat galite prastai miegoti. Kai emocijos nėra pripažįstamos, suvokiamos ir išreiškiamos, iškyla daugybė problemų. Psichologiniame lygmenyje jūs arba imate nemiegoti arba miegate per daug, nes bandote vengti problemos.

Kaip sau padėti?

Žinoma, emocijų slopinimas veikia ne tik kūną, bet ir psichiką. Psichikos lygmenyje jus gali apimti depresija dėl beviltiškumo jausmo, kuris kyla, kai nebematote jokio problemų sprendimo, arba jums gali išsivystyti nerimas, kai tampate vis labiau išsiblaškęs dėl ateities su partneriu. O tam, kad ką nors pakeistumėte, turėtumėte prisiminti, kad nors ir manote, jog laikydami emocijas savyje darote paslaugą sau ir santykiams, tiesa yra visiškai atvirkščia.

Kai konfliktai ir ginčai kyla civilizuotai, jie gali sustiprinti porą ir santykius. Tiesą pasakius, konfliktų vengimas susijęs su dideliu nepasitenkinimu santykiais. Be to, konfliktų vengiančios poros skiriasi taip pat dažnai kaip ir konfliktuojantys partneriai.

Tikimės, kad tai žinodami pasijausite kiek ramiau ir pabandysite tapti nors kiek atviresnis su partneriu ir pasidalinsite su juo savo jausmais bei mintimis, nes to tikrai galite išmokti. Kitą kartą, kai jausite pyktį, nusivylimą ar liūdesį, pabandykite suprasti kas vyksta, o tada pasikalbėkite apie tai su partneriu jo nekaltindami.

O tam, kad taptumėte atviresni vienas kitam, gali prireikti laiko, tačiau praktikuodamiesi imsite jausti naudą ir spręsite problemas kaip pora, taip pat daugiau nebeapsimesite, kad jų nėra. Ir tai reiškia, kad ne tik geriau pasijausite santykiuose, tačiau geriau jausitės psichologiškai ir fiziškai.

 
Komentarai
Naujas komentaras