Kodėl atsisakome mylėtis?

pora-5359191c8857a.jpg
 
1 komentaras
Draugystės pradžioje poros lovoje praleidžia labai daug laiko ir tai nereikalauja pastangų. Laikui bėgant sekso mažėja, nes padidėjus artumui išsiskiria mažiau hormonų, o tai yra visiškai normalu. Vis dėlto, tai nereiškia, kad nutiks taip, jog galiausiai sekso išvis nebebus.

Kai kurios moterys mano, kad nuosmukis lovos reikaluose yra dėl jų ilgalaikio statuso, tačiau tai didelė klaida. „Dauguma dvidešimtmečių ir trisdešimtmečių vyrų turi stiprų lytinį potraukį. Taigi, jei jaučiamas aistros trūkumas, tai yra aiškus simptomas, kad kažkas vyksta arba partnerio gyvenime, arba jūsų santykiuose“, - sako filosofijos daktarė ir knygos „Visi geri jau užimti“ (ang. „All the Goods Are Taken“) bendraautorė Debbė Magids.

Dirglumas

„Stresas ir nuovargis mažina aistrą“, - aiškina Jayus Carteris, psichologijos daktaras, knygos „Nepadorūs vyrai“ (ang. „Nasty Men“) autorius. Taigi jei žmogus persidirba ar šeimoje tvyro įtampa, jo protas gali būti tiesiog per daug pavargęs, kad galėtų bent pagalvoti apie mylėjimąsi.

Ką daryti: nederėtų priekaištauti, kad dėl partnerio patiriamo streso nukenčia bendras seksualinis gyvenimas. Jei jis be viso kito dar galvos, kad negali patenkinti savo antrosios pusės, jo susirūpinimas tik dar labiau padidės. Sertifikuotas santykių psichologas, filosofijos daktaras Joyus Davidsonas pataria: „Būkite supratingas, kai partneris grįžta namo padarykite jam pečių masažą ar įjunkite raminančią muziką“. Tik atsipalaidavęs jis vėl galės galvoti apie intymius santykius.  

Liejamas pyktis

Pasitaiko, jog supykę imame šaukti, o kartais tyliai atsitraukiame. Tai gali pasireikšti ir santykių atšalimu lovoje. „Pyktis naikina intymumą“, - paaiškina dr. Davidsonas.

Ką daryti: akivaizdu, jei ginčas įvyko prieš santykiams atšąlant – nesunku suprasti, kas vyksta. Tačiau kartais galima supykdyti partnerį ir pačiam to nesuprasti. Pavyzdžiui, vaikinas gali įsižeisti, jei jo merginą nepažįstamasis bare pavaišintų gėrimu tuo metu, kol jis kalbasi su draugais. Taip po truputėlį viduje kaupiasi pyktis, todėl moteris turėtų atitaisyti žalą neužmiršdama paglostyti savo partnerio ego. Flirtas, komplimentai ir žinojimas, kad jis yra geidžiamas ir reikalingas savo moters gyvenime – tai tie dalykai, kurie užveda ir gali vėl sušildyti santykius.

Bijo įsipareigojimų

Pokalbiai ir diskusijos apie persikraustymą gyventi kartu arba ateities planus gali išmušti iš vėžių net ir labai įsimylėjusį žmogų. „Vyrai įsipareigoja moterims per seksą. Taigi, kai santykiai pasiekia ribą, kai turi būti priimami sprendimai, vyro aistra gali atšalti, nes jis nori duoti sau laiko viską apgalvoti“, - aiškina dr. Davidsonas.

Ką daryti: pravartu atidėti visus įsipareigojimus, sudėtingi pokalbiai ir spaudimas vyrui gali jį tik dar labiau išgąsdinti. Maža gudrybė – įsitikinusi, kad vaikinas girdi, mergina kalbėdama telefonu su drauge tarsi atsitiktinai pamini, kad kartu su partneriu nusprendė neskubinti įvykių. Aliarmas jo galvoja nustos siuntęs pavojaus signalus pakankamai ilgam, kad suprastų, jog pirmiausia tai vis dar ta pati šauni mergina su kuria jis pradėjo susitikinėti, todėl pats laikas vėl suartėti.  

Vyras nerimauja dėl savo sugebėjimų lovoje

Jei vaikinas kada nors išlenkęs kiek per daug kokteilių turėjo problemų išlaikant savo kareivuką stovintį budėjime arba jei jis nerimauja, kad tu nepasiekėte didžiojo O kelis pastaruosius kartus, kai mylėjotės, jo savigarba gali būti sugniuždyta. „Seksas yra tai, dėl ko vyras jaučiasi vyrišku. Taigi jei partneris turi problemų jį pastatant arba mano, kad moteris nesimėgauja, jam atrodys, kad vyriškumas yra atimtas, ir jis gali net visiškai nustoti bandęs, nes jį kamuoja baimė arba nenoras vėl apsikvailinti“, - sako dr. Magids.

Ką daryti: moteris supranta, kai vyras abejoja savo sugebėjimais lovoje, jei visur kitur jis elgiasi normaliai, tačiau miegamajame tampa nedrąsus. „Nesakykite jam, kad pastebėjote, jog lovoje jis ne toks pat“, - sako santykių specialistė Patricija Colvalt, knygos „Ką žino protingos poros“ (ang. „What Smart Couples Know“) autorė. Vietoj to, verta kasdien paminėti ką nors, ką jis daro seksualiai ir kokie jo veiksmai žadina aistrą. Nusiraminimas, kad jis gali patenkinti savo moterį pakels ir jo ego, ir libido.

Noras skirtis

Nemaloni, bet tiesa. Jei žmogus nori išeiti, jo elgesys nepasikeis per naktį. Jis iš pradžių bandys nutolti emociškai ir tik tada nutrauks viską fiziškai.  

Ką daryti: jei kitos galimybės jau atmestos, reikia parodyti, kad partnerio kėslai perprasti. „Dauguma mūsų nenori pasirodyti blogiukais, taigi jei partneris planuoja jus mesti, jis siunčia signalus, pavyzdžiui, atsisako mylėtis. Taip siekiama iškelti skyrybų klausimą netiesiogiai.“, - sako dr.  Magids. Pastebėjus, kad kažkas pasikeitė derėtų apie tai pasikalbėti su partneriu ir paklausti, ką jis apie tai mano, kodėl taip yra. Prieš iškeliant šį klausimą, reikėtų susitaikyti su išsiskyrimo galimybe. Suplanuotas susitikimas su drauge ar daugu kitą dieną po pokalbio su partneriu – puikus planas B. Nesvarbu, kaip viskas baigsis, juk visada gera turėti su kuo pasikalbėti.

3 fiktyvūs atsiprašymai, kurie atrodo pakankamai įtikinantys, tačiau kartais yra tiesiog šlamštas:

  • „Rytoj bus sunki diena darbe ir man reikia pailsėti“. Iš tikrųjų orgazmas padeda atsipalaiduoti ir gali padėti užmigti, o tai reiškia mažiau minčių apie seksą ir didesnį susikaupimą darbui kitą dieną.
  • „Palaukime iki savaitgalio, kai turėsime daugiau laiko“. Vaikinai lytinius santykius normuoja labai retai, o dar rečiau jie atsisakytų greituko. Taigi jei jis dedasi susirūpinęs neva dėl merginos, jis gali būti nenuoširdus.
  • „Atleisk, mieloji (mielasis), mano galva mane pražudys“. Virškinimo sutrikimai? Taip. Bet jei jūsų partneris kenčia nuo neva sekinančios migrenos, tai skamba kaip stereotipiškas pasiaiškinimas.

5 populiariausios priežastys, kodėl atsisakome sekso

Viena tyrimų agentūra telefonu apklausė 1000 žmonių – 52% moterų ir 48% vyrų. 57% respondentų – vedę arba gyvenantys su partneriu, 48%  - turintys jaunesnių nei 18 metų vaikų.

81% apklaustųjų teigė, jog yra vengę sekso per paskutinius metus. Štai penkios populiariausios priežastys (respondentai galėjo pasirinkti daugiau nei vieną):

  1. Nuovargis ir miego trūkumas: 53%
  2. Prasta savijauta 49%
  3. Nėra nusiteikimo 40%
  4. Pareiga rūpintis vaikais ar gyvūnais 30%
  5. Darbas 29%

Beje, net 78% apklausos dalyvių teigė, kad ekonomika neturi jokios įtakos seksualiniam aktyvumui.

Kiti apklausos rezultatai:

  • 45% seksualiai aktyvių respondentų teigė kada nors planavę seksą su partneriu, tačiau tik 7% turi sekso grafiką kalendoriuje.
  • 56% vyrų teigė kasdien galvojantys apie seksą, tuo tarpu tokių moterų - vos 19%.
  • Žmonės, prasčiau vertinę savo sveikatą, gyveno mažiau aktyvų seksualinį gyvenimą, tačiau galvojimo apie seksą dažnumui tai įtakos neturėjo.
  • Turintys nepilnamečių vaikų respondentai intymiai bendravo dažniau, nei negyvenantys su atžalomis.
 
Komentarai (1)
Na paskaicius cia sita teksta tai matosi kad viskas paimta is vadoveliu... vyrai nustoja myletis del to kad per greit baigia, nepasitikejimas savimi, baime nuvilti partnere, sexualumo sumazejimas partneres atzvilgiu t.y. Kai pastoviai yra mylimasi taip pat, su atsiprasant naminiais pantalonais, jokiu zaidimu ir pan. O sexo atsisakymo priezastis kartais buna kad tiesiog nenori, taip ir pasakau.
Naujas komentaras