Kodėl po sekso būna liūdna?

521.jpeg
 
3 komentarai
Vis daugiau vyrų ir moterų skundžiasi, kad po sekso jaučiasi prislėgti, tarsi žemę pardavę. Kodėl taip gali nutikti?

Žmonėms mylintis išsiskiria laimės hormonai.

Pasimylėjusi, vietoj euforijos ir džiaugsmo jaučiu tuštumą ir liūdesį. Ir visai ne dėl to, kad prastas buvo seksas ar tas, su kuriuo tai įvyko. Patiriu ir orgazmą, tačiau po jo mane apima beviltiškumo jausmas“, – sakė viena moterų. Panašius pojūčius išgyvena ir net ir sėkmingai ištekėjusios moterys. Tačiau taip pat skundžiasi, kad po sekso su mylimu vyru dažnai jaučiasi apatiškos ir nuvargusios: Po to kai mes atsiplėšiame vienas nuo kito, apima tokia prasta nuotaika, kad net norisi verkti. Ir taip tęsiasi kelias valandas“. Paprastai iš sekso tikimasi atsipalaidavimo ir palaimingo džiaugsmo. Iš tikrųjų taip ir turėtų būti, nes žmonėms mylintis išsiskiria laimės hormonai, o raumenys visiškai atsipalaiduoja. Tiesiog taip fiziologiškai surėdytas žmogus. Tačiau yra dar ir psichoemocinis komponentas: sekso metu žmonės jaučia, kad tampa nepaprastai artimi ir atviri vienas kitam. Todėl kyla klausimas, kodėl po tokio galingo antidepresinio užsiėmimo prasideda vidinis nerimas, širdį drasko liūdesys? Ši mįslė slypi ne žmogaus psichologijoje, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, o fiziologijoje.

Po orgazmo kūnas nespėja grįžti į savo įprastą būseną.

Gamta pateikė žmogui staigmeną – seksologai jau spėjo tai įvardinti „poscoital blues“ („liūdesys po artumo“). Tačiau tai – ne šiuolaikinių specialistų atradimas. Poorgazminis nerimas ir liūdesys kankino dar senovės graikus. To įrodymas galėtų būti antikinio gydytojo Galeno pasakyta frazė: „Po intymaus suartėjimo visus gyvūnus apima liūdesys, išskyrus gaidžius ir moteris“. Tikėtina, imperatoriaus Marko Aurelijaus gydytojas buvo ne itin didelis moterų žinovas, nes neįžvelgė jų nerimo draskomos sielos. Reikalas tas, kad orgazmas sukelia stiprius teigiamus pokyčius žmogaus organizme, tačiau po to, kai aukščiausias pasitenkinimo taškas pasiektas, kūnas turi grįžti į savo įprastą būseną. Tada tas kontrastas su patirta euforija ir sukelia liūdesį.

Jausmas po orgazmo tas pats, kaip po pagirių.

Orgazmo metu suaktyvėja smegenų sritys, kai perdirbamas dopaminas. Šis hormonas išsiskiria patiriant malonumą. Taip pat jis aktyviai gaminasi tuo momentu, kai žmonės jaučiasi įsimylėję. Prie tokios išvados priėjo Nyderlandų biologas, profesorius Gertas Holstege‘as. Anot jo, taip pat orgazmo metu gerokai padidėja ir medžiagos, atsakingos už baimės jausmą, aktyvumas. Ir dar vienas labai svarbus pliusas: aukščiausios palaimos metu, kai kuriais duomenimis, lengva taško „G“ stimuliacija gali sumažinti jautrumą skausmui beveik pusiau. Tačiau po to, kai laimės ir džiaugsmo antplūdis ima slūgti, padidėja medžiagos, atsakingos už baimę, aktyvumas, todėl žmonės susiduria akis į akį su kylančiu nerimo jausmu. Tai galima palyginti su pagiriomis po audringo ir linksmo vakarėlio.

Reikia kiek palaukti, kol smegenys atsitokės.

Todėl per daug nereikėtų nusiminti, jei po sekso netikėtai pajusite tuštumą ir liūdesį. Reikalas ne tas, kad išsirinkote ar esate ne su tuo partneriu, o dėl visko kalta fiziologija. Mat vieni žmonės hormoninę“ audrą pakelia ramiai, o kiti – skausmingai. Ir jei jūs priklausote pastarųjų kategorijai, neskubėkite skųstis savo partneriams ar specialistams. Tiesiog palaukite, kol jūsų neįkainojamos smegenys atsitokės ir sugrįšite iš vienos būsenos į kitą.

 
fantazijos
Komentarai (3)
man geras seksas tikra sielos atgaiva
ir man niekad nebuvo liudna :)
Man tai niekada po gero sekso nebuna liudna :)
Naujas komentaras