Kritiką lovoje vertina retas.
Tiesą sakant, lovos reikaluose dauguma linkę pripažinti, išklausyti tik teigiamus pastebėjimus. Jei užsiimdamas seksu asmuo išgirsta, kaip rimta instrukcija skambančias pastabas: „Tai, ką dabar darai, manęs nejaudina, todėl prašau pabandyk tą“ – jis sutrinka. Ir jau nesvarbu, ar prašėte greičiau, ar lėčiau. Sekso metu dauguma nenori girdėti nieko išskyrus „Tai nuostabu!“.
Kaip išsakyti pastabas?
„Karšta“ ir „šalta“ žinutės gali be galo padėti partneriui. Tikriausiai esate žaidę žaidimą, kurio metu reikia ieškoti paslėpto daikto. Tai yra būdas padėti žmogui surasti, ko šis ieško, nepasakant tiesiogiai, o žaidžiant šalta – karšta žaidimą. Kai ieškantysis artėja link tikslo, sakote „šilčiau“, kuomet tolsta – „šalčiau“. Tuo pačiu principu sekso metu partneris gali ištarti „Šiltėja, šiltėja“ , „Tu šaltėji“ ar pan. Partneris gali būti užrištomis akimis ir bandyti kito išsireiškimų pagalba surasti savo kelią. Po kiekvieno prisilietimo jis turi žinoti, ar atmosfera šiltėja, ar šąla. Taip smagaus žaidimo forma galima padėti daugiau sužinoti apie partnerio kūną.
Tyla – gera byla?
Kartais moterys ir vyrai sekso metu tiesiog mėgaujasi atsipalaidavimu ir neskleidžia jokių garsų. Tai – natūrali vidinės ramybės ir absoliutaus atsipalaidavimo būsena, tačiau tylus seksas gali sutrikdyti partnerį. Juk kartais jokio garso reiškia jokio malonumo besimylint – partneris turi pagrindą nerimauti. Išeitis yra vienintelė – verbalinės kalbos pagalba leiskite jam žinoti, kad tiesiog tyliai mėgaujatės esama būsena.
Ką sakyti?
Pavyzdžiui, galima sakyti: „Man taip gera. Tiesiog norėčiau dar kiek pasiglamonėti.“ Arba: „Man taip gera tiesiog atsipalaiduoti ir mėgautis tavo prisilietimais“. Bet kuri iš šių frazių suteiks partneriui kantrybės bei leis suprasti, kad gali tęsti malonumus pasitikėdamas savimi. Tokie pokalbiai turėtų būti natūralūs ir ne per daug tiesmuki. Asmuo turi girdėti, kaip partneris žodžiais išreiškia pasitenkinimą. Tokiu būdu jam bus lengviau suprasti, ką daro gerai, o kuriose santykių vietose, švelniai tariant, reikėtų labiau pasistengti.
Pasiūlykite partneriui kelis švietimo informacijos šaltinius.
Jūsų partneriui gali būti baugu kažką keisti seksualiniame gyvenime todėl, jog jis nežino kaip pakeisti, kad pavyktų. Jei taip yra, galite pasiūlyti partneriui pasiskaityti tam tikras knygas, ar paieškoti daugiau informacijos internete. Jei niekas nesuveiks, galite drauge kreiptis į psichologą, kuris specializuojasi sekso klausimuose.
Dažniau atsiliepkite apie jo sugebėjimus teigiamai.
Susitvarkyti su negatyviais atsiliepimais bus lengviau, jei teigiamų atsiliepimų bus daugiau. Garsiai išreikškite savo pasitenkinimą kasdien. Jei įprasite kalbėtis apie seksą, partneriui bus lengviau klausytis, kai jūs kalbėsite apie kažką kitokio ar naujo. Tokie pokalbiai kasdien leis partneriui švelniau priimti jūsų prašymus ir atsiliepimus, nes tai jam siesis su pozityvesniais dalykais.