Nėštumas po analinio sekso ir kiti keisti pastojimo būdai

nestumas-po-analinio-sekso.jpg
 
Jei nepraleidote lytinio švietimo pamokų, tikriausiai puikiai suprantate iš kur atsiranda vaikai. Pastojimas – procesas, kurio metu susijungia spermatozoidas su kiaušialąste ir šitaip yra užmezgama nauja gyvybė (įvyksta apvaisinimas).

Lytiniai santykiai sudaro optimalias sąlygas dauginimuisi, tačiau tai nereiškia, kad taip įvyksta kiekvieno nėštumo metu. Gausu pastojimo pavyzdžių, kurie kartais atrodo visiškai neįmanomi. Žemiau pateikiame neįtikėtinus pastojimo metodus, kurie gali jus nustebinti.

1. Pastojimas per analinį seksą

Nors nėštumas, įvykęs po analinio sekso yra neįtikėtinai retas, tačiau tokių atvejų pasitaiko. Tai gali nutikti tik tiems žmonėms, kurie turi reprodukcinę anomaliją, vadinamą kloakos apsigimimu.

Ši anomalija pasitaiko vienai iš 50 000 mergaičių ir ją ištaisyti prireikia chirurginės operacijos, kurią atlikus yra didelė tikimybė, kad gali kilti komplikacijų, tokių kaip inkstų nepakankamumas, šlapimo nelaikymas, sunkumai pastoti ir didesnė ankstyvo gimdymo rizika.

Kloaka yra „bendra skylė“, skirta šlapinimuisi, tuštinimuisi ir dauginimuisi. Ją turi ropliai, paukščiai ir žuvys. Apsigimimo priežastis nėra aiški, bet tai paprastai būna diagnozuojama vos gimus ir iš karto operavus ištaisoma, kad mergaitė turėtų ir atskirą šlaplę, ir makštį, ir išangę.

Jungiamasis audinys padalina kloaką į dvi arba tris angas - priklausomai nuo lyties. Retais atvejais šis audinys nesugeba visiškai atskirti tiesiosios žarnos nuo makšties ertmės. Kai taip atsitinka, spermatozoidai gali plaukti pro bet kurią besidalijančio audinio sienelės angą link kiaušinėlio ir jį apvaisinti. Apvaisintas kiaušinėlis „įsodinamas“ į gimdą, kaip įprasta.

Jei jums įdomu, kodėl spermatozoidai tiesiog toliau neplaukia tiesiąja žarna, taip yra todėl, kad jie veikia chemotaksiniu būdu. Chemotaksė – tai mažų organizmų ir pavienių ląstelių judėjimas reaguojant į cheminius signalus supančioje aplinkoje. Tai atlieka svarbų vaidmenį daugelyje biologinių procesų, pavyzdžiui, ​​apvaisinime. Seksualinis dauginimasis priklauso nuo chemotaksės, leidžiančios spermatozoidams migruoti link kiaušialąstės, sekdamos kiaušialąstės gaminamus chemoatraktantus, kad būtų galima užbaigti apvaisinimą.

2. Pastojimas per oralinį seksą

Aptarsime vieną keisčiausių atvejų, aprašytų medicinos literatūroje, įrodančių kaip aktyviai spermatozoidai geba judėti link kiaušialąstės.

Jauna mergina, gimusi be makšties, kreipėsi į gydytojus skųsdamasi nuolatiniais pilvo skausmais, kurie atrodė kaip sąrėmiai. Atlikti gydytojų tyrimai parodė, kad mergina yra nėščia ir jai prasidėjo gimdymas. Jai nedelsiant buvo atliktas cezario pjūvis.

Atsižvelgiant į tai, kad mergina gimė be makšties, lytiniai santykiai kaip pastojimo būdas buvo atmesti. Įdomus faktas tas, kad lygiai prieš 278 dienas iki gimdymo, ji buvo paguldyta į ligoninę su durtinėmis žaizdomis pilve. Žaizdos jos pilve atsirado po jos buvusio ir esamo vaikinų kovos su peiliu, kai norėdama juos išskirti ji buvo padurta. Paaiškėjo, kad prieš pat vyriškių dvikovą ji atliko oralinį savo naujam partneriui. Atliekant durtinių pilvo žaizdų operaciją, pilvo ertmėje buvę spermatozoidai galėjo nukeliauti link kiaušialąstės ir ją apvaisinti.

Sperma pilvaplėvės ertmėje (erdvėje tarp pilvo organų ir kūno sienelių) nėra neįprastas reiškinys. Šioje ertmėje yra specialaus skysčio, kuris padeda judėti organams, kai pro juos patenka maistas. Tyrimai parodė, kad šis skystis taip pat gali padėti spermatozoidams išgyventi, kad jie galėtų keliauti per šią ertmę iki kiaušialąstės.

3. Pastojimas nuo spermos purslų

Pastojimas nuo spermos purslų - tai dar vienas būdas, kaip moteris gali pastoti neturėdama lytinių santykių.

Spermos purslams patekus ant moters išorinių lytinių organų, spermatozoidai gali patekti į makštį ir plaukti link kiaušintakių.

Nėštumas nuo spermos purslų yra labai mažai tikėtinas. Taip yra todėl, kad spermatozoidai už kūno ribų neišgyvena ilgiau nei pusvalandį. Sveiki spermatozoidai plaukia iki 5 mm per minutę greičiu, tačiau jie išgyvena tik ribotą laiką (iki penkių dienų moters lytiniuose organuose). Iš šimtų milijonų spermatozoidų, ejakuliuojamų į makštį lytinio akto metu, esant idealioms sąlygoms, tik 200-300 patenka į kiaušinėlį. Būtent dėl to galima suprasti, kodėl pastojimas nuo spermos purslų yra toks retas.

Moteris negali pastoti nuo spermos, esančios vonioje ar kubile. Taip yra todėl, kad vanduo išsklaido spermatozoidus ir praskiedžia sėklinį skystį, kuris apsaugo spermatozoidus nuo atšiaurių moters vidinių lytinių organų ir išorinio pasaulio. Vandenyje esančios cheminės medžiagos, pavyzdžiui, chloras, taip pat greitai sunaikina spermatozoidus.

4. Dvigubas nėštumas

Organizmas turi mechanizmą, kuris neleidžia įvykti vėlesniems nėštumams, kai moteris jau yra nėščia. Tai galioja ir moterims, kurios gimė turėdamos dvi gimdas, nes šie mechanizmai labai stengiasi užkirsti kelią antram nėštumui.

Hormonai kiša koją ovuliacijai ir gamina storą gleivių kamštį, dengiantį gimdos kaklelį, kad spermatozoidai negalėtų nukeliauti į gimdą link kiaušidės.

Vienas įvykis, vadinamas superfetacija, šias taisykles sulaužo. Superfetacija yra labai retas reiškinys, kai pastojama jau esant nėščiai. Moters kūnas patiria pokyčius, dėl kurių beveik neįmanoma pastoti, o apvaisintas kiaušinėlis (embrionas) jau auga gimdoje. Su superfetacija naujas nėštumas apeina kūno natūralias kliūtis, kurios neleidžia susiformuoti naujam nėštumui, kol moteris nėščia. Šis reiškinys toks retas, kad mokslininkai iki galo nesupranta, kaip jis vyksta. Beveik visi žinomi superfetacijos atvejai yra susiję su pagalbinėmis reprodukcinėmis technologijomis (ART).

Abu nėštumai dažnai įvyksta labai arti vienas kito, dažniausiai per 2-4 savaites. Tai reiškia, kad kūdikiai gali gimti tuo pačiu metu, kaip dvyniai. Nors yra gestacinio amžiaus skirtumas, dauguma šių nėštumų vyksta normaliai, be jokių komplikacijų.

Žinoma, šie pavyzdžiai pasitaiko itin retai - todėl jums nereikia per daug nerimauti. Jei artimiausiu metu pastoti neketinate, būtinai pasirūpinkite apsaugos priemonėmis.

 
Komentarai
Naujas komentaras