Kompromisas - kai pora ramiai susėda ir randa sprendimą, kuris tinka abiem. Tai rodo, kad patys santykiai yra svarbesni, nei buvimas teisiu. Tai tai pat parodo, kad į gyvenimą žvelgiate kaip pora ir sprendimus norite priimti drauge.
Ieškant kompromiso reikia įvertinti savo prioritetus ir susitelkti į tai, kas svarbiausia, todėl nereiškia, kad turėsite daryti kažką, ko nenorite ar būti nelaimingi. Tai reiškia, kad kalbatės apie tai, ko norite abu, gerbiate vienas kito nuomonę ir randate kažką per vidurį ir tai tenkina abu. Skaitykite toliau ir rasite pavyzdžius kaip rasti kompromisą santykiuose ir kaip judu su partneriu galite pasielgti pagal pavyzdį.
Laikas praleistas kartu ir laikas praleistas atskirai
Jei jums reikia daug laiko vienatvėje, o partneriui ne (arba atvirkščiai) tai greitai gali privesti prie bėdų. Abu galite jausti nusivylimą, galite pasijusti nesuprasti, ar kad jūsų poreikiai nėra patenkinami. Tačiau, jei pasieksite kompromisą, jūsų skirtumai nesudarys problemų.
Vietoje to, kad pasirinktumėte savo arba partnerio pirmumą, susitarkite dėl viduriuko, kur abu partneriai turės nepriklausomybę ir susitelks į kokybišką laiką kartu. Taip pat pasikalbėkite apie veiklas, kuriomis norite užsiimti vieni ir kaip pora.
Šeimos planai
Kai palaikote santykius, šeimos nariai dažnai ima judu skirti, ypač per svarbias šeimos šventes ir gimtadienius. Tai gali trikdyti ir kelti didelį stresą, tada nebežinote kaip visus padaryti laimingus. Tačiau, jei rasite kompromisą, bėdos nebeliks.
Tam tikras šventes leiskite su viena šeimos puse, o kitas šventes – su kita. Jūs taip pat galite susikurti savo švenčių tradicijas, kurių tikslas bus suburti visą šeimą į vieną vietą. Jei tai yra problema jūsų santykiuose, pasikalbėkite su partneriu apie šiuos variantus ir raskite kompromisą, kuris tenkins jus abu.
Siekite balanso seksualiniame gyvenime
Seksas dažnai tampa ginčo tema santykiuose, ypač jo dažnumas. Jūsų norai gali neatitikti partnerio norų. Jei sekso jums norisi dažniau, labai lengva susierzinti. Tačiau kompromisą rasti įmanoma ir čia. Susitelkite į kokybę, o ne į sekso kiekybę. Jei situacija nuolat baigiasi ginčais, turėtumėte kreiptis į porų psichologą, kuris duos gerų patarimų ir nukreips teigiama linkme.
Meilės rodymas paremtas jūsų meilės kalbomis
Labai svarbu pasikalbėti apie meilės kalbas, ypač todėl, kad kiekvienas žmogus myli ir nori būti mylimas skirtingai. Kai kuriems labai svarbios paslaugos, na o kitiems fiziniai prisilietimai ir dovanos.
Kompromiso ieškoti verta tada, kai jūsų su partneriu meilės kalbos skiriasi, tačiau norite padaryti vienas kitą laimingą ir jausti vienas kito rūpestį. Jei norite to pasiekti, būkite atviri: ar jums patinka prisilietimai? Ar dievinate mažas dovanėles? Pasistenkite išsireikšti partnerio meilės kalba dažniau, net jei tai neišeina natūraliai.
Sąžiningai kurkite atostogų planus
Gyvenime pasitaiko daug situacijų, kuriose turite keisti planus dėl partnerio, o atostogos yra viena iš jų. Gal būt atostogas abu suprantate skirtingai, arba turite skirtingus tikslus kelionėje. Viskas gerai! Jei norite balanso, pasikalbėkite apie tai prieš atostogas. Pradėkite nuo sąrašo, kuriame pažymėsite viską, ką norėtumėte nuveikti atostogų metu, o tada pasimainykite po vieną su partneriu. Kiekvienam jūsų sąrašo punktui turi būti atitikmuo partnerio sąraše,
Pažinkite vienas kito ginčijimosi stilių
Mažai tikėtina, kad partneris ginčysis tokiu pačiu stiliumi kaip ir jūs. Pavyzdžiui, vienam reikia akistatos su problema čia ir dabar, o kitas gali nė nenorėti kalbėtis apie ją. Kai taip nutinka daugybę kartų iš eilės, ima atrodyti, kad nesuprantate vienas kito. Tokioje situacijoje labai svarbus kompromisas. Turite pasikalbėti apie efektyvią komunikaciją. Tam gali prireikti daug pastangų, tačiau, jei abu esate pasirengę rasti kompromisą, jums tikrai pavyks.
Kalbėkitės apie pinigus
Išsiaiškinti visus finansinius klausimus, kurie susiję su jūsų santykiais, gali būti sudėtinga, tačiau tuo pačiu tai būtina dėl balanso ir dėl sąžiningumo. Pavyzdžiui, tai kaip leidžiate pinigus rodo jūsų atsakomybės lygį.
Kai gyvenate drauge, turite įsitikinti, jog nei vienas nesijaus prislėgtas. Kompromisas pravers dalijantis sąskaitomis, nuoma, prisidėjimu prie namų puoselėjimu, ypač tada, jei jūsų pajamos ženkliai skiriasi. Kiekviena situacija yra unikali, tačiau, jei sugebėsite kalbėtis, tai nesudarys problemų ir nekils konfliktų.
Jūs galite tai pavadinti derybomis, o ne kompromisu. Derybos reiškia, kad abu ieškote sprendimo. Tai laimėjimas, o ne pralaimėjimas. Nereikia nei nusileisti ar pasiduoti, svarbu priimti sprendimą, kuris tenkina abudu.