Ar turėtumėte naudoti prezervatyvus ilgalaikiuose santykiuose?

ff9a0c66-9d99-46f3-a6d3-778ae3771fa5-getty-1179303052.jpg
 
Daugelis mano, kad susiradus ilgalaikį partnerį, prezervatyvų verta atsisakyti. Tačiau dalis žmonių taip pat galvoja kaip apsisaugoti, net tada, kai partneriui davė ištikimybės pažadą.

LPL rizika

Visų pirma, pakalbėkime ką reiškia “ilgalaikiai” santykiai. Ar kalbame apie metus? Pusę metų? Mėnesį? Dešimt metų? Jūsų atsakymas priklauso nuo dviejų priežasčių: turbūt prezervatyvus naudojate, norėdami nesusilaukti vaiko, tačiau taip pat norite apsisaugoti nuo LPL. Puikiausia, jei prieš atsisakydami prezervatyvų, abu su partneriu išsitirtumėte. Ir prisiminkite, jei nėra simptomų, dar nereiškia, kad nesergate LPL. Daugelis iš dažniausiai pasitaikančių lytiškai plintančių infekcijų nesukelia jokių simptomų, todėl vienintelis būdas sužinoti, ar esate sveiki, išsitirti.

Pasitikėjimas

Dar viena priežastis, dėl kurios svarbu kiek trunka jūsų santykiai, yra pasitikėjimas. Kai kurie linkę pasitikėti jau nuo pirmosios draugystės dienos, o kitiems prireikia daugiau laiko ir patirties, kad pasitikėjimas susikurtų. Ar jūs pasitikite savo partneriu? Ar jūs pasitikite juo ir visais jūsų susitarimais, susijusiais ne tik su seksu? Taip pat pagalvokite apie tai, ką reiškia seksas su kitais: ar susitarėte nesimylėti su kitais žmonėmis, o gal mylėtis, tačiau tik naudojant apsaugą? Apie šiuos klausimus tikrai verta pagalvoti, prieš nusprendžiant atsisakyti prezervatyvų ar pakeisti kitu kontracepcijos metodu.

Monogamija

Kalbėsime apie klausimus, susijusius su monogamija. Daugeliui žmonių ilgalaikiai santykiai siejasi su monogamija, tačiau taip yra ne visiems. Jei jūsų ilgalaikiai santykiai yra atviri, pradedant nuo poliamorijos, baigiant neištikimybe, tada neturėtumėte atsisakyti prezervatyvų tam, kad išvengtumėte LPL perdavimo rizikos.

Nėštumas

Skirtingos kontracepcijos formos pasižymi skirtingu apsaugos lygiu. Jei, pavyzdžiui, naudojate spiralę, tada prezervatyvų naudoti nebėra prasmės, nebent bijote užsikrėsti LPL. Spiralės yra viena efektyviausių kontracepcijos formų – tik 1% naudojančių spirales moterų pastoja. Iš kitos pusės, kiti kontracepcijos metodai, tokie kaip tabletės, pleistrai ir kontracepciniai žiedai yra mažiau efektyvūs už spiralę, tačiau jie vis tiek efektyvūs. Taip yra todėl, kad šių priemonių efektyvumas priklauso nuo žmogaus, pavyzdžiui, norint, kad tabletės veiktų idealiai, turite nepamiršti jų kasdien gerti tuo pačiu laiku. Taigi, jei nėštumas yra nepageidaujamas, tada prezervatyvų naudojimas kartu su kontracepcijos metodais, būtų puiki mintis.

 
Komentarai
Naujas komentaras