Kas yra žemas libido ir kodėl geismas mažėja?

lowlibido.jpg
 
Žemas seksualinis potraukis ar jo trūkumas yra vienas dažniausių seksualinių sutrikimų. Išsiaiškinus, kur slypi žemo libido problema, galima ir vėl mėgautis aktyviu seksualiniu gyvenimu.

Net 43 proc. moterų ir 31 proc. vyrų yra patyrę seksualinių sutrikimų, o viena dažniausiai pasitaikančių problemų – žemas libido arba mažas seksualinis potraukis.

Kibirkštėlės, kuri priverčia norėti mėgautis seksu, trūkumas yra dominuojantis seksualinis sutrikimas, tačiau taip pat tai yra ir viena iš sunkiausiai išsprendžiamų problemų.

Kaip atpažinti žemą libido?

Kai kuriems žmonėms žemas libido yra nauja problema, kuri kyla dėl fizinių ar emocinių priežasčių. Kiti gali turėti žemą lytinį potraukį visą savo gyvenimą, o visa bėda gali slypėti smegenyse, sako medicinos mokslų daktarė Carolyn Nemec iš Ohajo. Kai tai yra nuolatinė problema, gydytojai tai vadina sumažėjusio lytinio potraukio sutrikimu.

Šis sutrikimas reiškia tai, kad žmonės stokoja aistros seksualinei veiklai ir neturi seksualinės fantazijos. Šį sutrikimą turintys žmonės dažniausiai išgyvena dėl savo žemo seksualinio potraukio.

Daugeliu atvejų žemas libido atsiranda be aiškių priežasčių. Tai nutinka tarsi lietus iš giedro dangaus žmonėms, kurie turi gerus santykius su savo sutuoktiniais. Kai mokslininkai tyrinėjo moteris su sumažėjusiu lytiniu potraukiu, jie buvo nustebinti, kiek daug iki menopauzinio amžiaus moterų prisipažino, kad joms trūksta noro užsiiminėti seksu. Daugybė moterų pasakytų, kad ji užsiiminėjo seksu prieš santuoką ir santuokos pradžioje, tačiau po kelerių metų, be jokios priežasties, ji mylėtis nebenori išvis. Taip pat nemažai moterų sako, kad mylisi viena tam, jog patenkintų savo mylimąjį.

Žemas vyrų ir moterų libido

Aistros trūkumas moterims yra viena dažniausiai pasitaikančių problemų ir ji gali reikštis daugybe būdų. Žemas lytinis potraukis reiškia tai, kad ji nebenori užsiiminėti seksu, nenori masturbuotis, nenori turėti seksualinių fantazijų ir jaudinasi dėl aistros stokos.

Neseniai Jungtinėse Valstijose atlikę tyrimą ir apklausę 2207 moteris mokslininkai atrado, kad 36 proc. jų stokojo seksualinės aistros. Maždaug 8 proc. turėjo sumažėjusio lytinio potraukio sutrikimą, apibūdintą kaip sielvartą dėl žemo aistros lygio.

Vyrams didelę įtaką daro amžius. Tyrimai atskleidė, kad vyrai su didesniu jų kraujyje cirkuliuojančiu testosterono kiekiu turėjo didesnį lytinį potraukį, bet su amžiumi mažėja ir testosterono. Mokslininkai sako, kad maždaug 10 proc. vyrų būdami keturiasdešimties turi seksualinių sutrikimų, bet tai išgyvena net 80 proc. vyresnių nei 70 metų vyrų.

Iš kur tai atsiranda?

Tai, kas lemia seksualinį potraukį, apibūdinti sudėtinga, o ypač moterims. Gali būti sunku tiksliai nusakyti, dėl ko lytinis potraukis sumažėja. Galimybės gali būti tokios:

  • Kontraceptinės tabletės. Kontracepcija yra linksniuojama kaip mažinanti moterų seksualinį potraukį priemonė, tačiau tai dar diskutuotina. Yra šiek tiek įrodymų, kad kontraceptinės piliulės mažina seksualinį potraukį, tačiau tai iki galo nepatvirtina. Nors įrodymai atskleidžia, kad kontraceptinės piliulės mažina laisvojo testosterono lygį, tačiau nebuvo įrodyta, jog testosteronas yra susijęs su sumažėjusio lytinio potraukio sutrikimu. Dažniausiai manoma, kad jei moteris naudoja kontraceptines priemones, sekso metu ji bus labiau atsipalaidavusi ir nesijaudins, kad gali pastoti, o tai turi kaip tik padidinti libido.
  • Menopauzė. Moterų estrogeno lygis staiga nukrenta menopauzės metu ir vis mažėja metams bėgant po jos. Dėl to moterims kartais sunku sudrėkti, o sekso metu jos gali patirti skausmą, kas, suprantama, veda į mažesnį lytinį potraukį. Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, 52 proc. išgyvenusių menopauzę moterų skundėsi sumažėjusia aistra, o žemesniu libido skundėsi tik 27 proc. ikimenopauzinio amžiaus moterų.
  • Senėjimas. Hormonų pokyčiai veikia moterų seksualinį potraukį menopauzės metu, tačiau vyrai taip pat gali patirti tam tikrų hormonų pokyčių, kurie gali daryti įtaką jų libido. Tyrimas, apėmęs 414 vyrų amžiaus grupėje nuo 40 iki 79, atskleidė, kad seksualinis potraukis ir erekcija labai priklauso nuo testosterono kiekio.
  • Problemos šeimoje ir stresas. Stresas dėl vaikų, namų ruošos, finansinių problemų, nesklandumai santykiuose gali sumažinti lytinį potraukį tiek moterims, tiek vyrams. Jei galite identifikuoti žemo libido priežastis, pokalbis su partneriu (-e) gali padėti sumažinti stresą ir padidinti lytinį potraukį.
  • Depresija ir nerimas. Abi šios priežastys daro didelę įtaką lytiniam potraukiui ir, deja, kai kurie dažniausiai pasitaikantys antidepresantai lemia vėlesnį libido ir mėgavimosi seksu kritimą.
  • Trauma praeityje. Nieko nestebina, kad neigiama seksualinė patirtis praeityje gali paveikti aistrą seksui, tačiau bandymas susidoroti su šiomis problemomis gali padėti padidinti lytinį potraukį.

Galite gyventi su žemu libido, tačiau kodėl turėtumėte? Seksas gali suteikti malonumą ir jums, ir jūsų partneriui (-ei) bei jus suartinti, taigi jei lytinis potraukis yra žemas, tikrai verta pamėginti jį padidinti.

Tam gali prireikti atviro pokalbio su savo antrąja puse, dėl fizinių problemų, lemiančių žemą seksualinį potraukį gali tekti pasikonsultuoti su specialistu, o gal net ir seksologu. Gera žinia yra ta, kad yra tam tikri žingsniai, kurių sekdami galėsite susigrąžinti lytinį potraukį ir vėl mėgautis savo seksualiniu gyvenimu.

 
Komentarai
Naujas komentaras